Samospráva

Družba má vynovený vzhľad: Na Sídlisku III obnovili aj sálu Folklórneho súboru Šarišan

Nákupné centrum Družba dostalo krajší a modernejší vzhľad i nové plastové okná. Obnovou prešla tiež tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.

Ilustračný obrázok k článku Družba má vynovený vzhľad: Na Sídlisku III obnovili aj sálu Folklórneho súboru Šarišan
12
Galéria

Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie.

Čo práce zahŕňali

„Teší ma, že sa nám postupne darí rekonštruovať nákupné strediská na prešovských sídliskách. Družba na Sídlisku III. prešla kompletnou obnovou, vrátane budovy pre náš folklórny súbor Šarišan."

"V exteriéri pribudlo aj nové detské ihrisko a obnovené sú aj bezbariérové prístupy,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Rekonštrukčné práce na oboch objektoch nákupného centra zahŕňali najmä zateplenie a celkovú opravu fasády, strešného plášťa, výmenu klampiarskych prvkov, bleskozvodu, ale aj povrchové úpravy, ako sú nátery zábradlí, dverí, mreží a ďalších častí.

Nákupné centrum Družba dostalo aj nové plastové okná. Budova rekonštrukciou nadobudla estetickejší a reprezentatívnejší vzhľad.

Slávnostné otvorenie

V rámci rekonštrukcie sa obnovila aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.

Jej slávnostné otvorenie bolo spojené s krásnou myšlienkou – darovaním krvi. Celkové náklady na rekonštrukciu Nákupného centra Družba boli v objeme 1 186 142,10 eur.

Ďalšie zábery z obnovy si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

V OBRAZOCH: Družbu na Sídlisku III takto vynovili
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie