Ľubomír Hudačko Správy

Dostalo sa im veľkej pocty: 6 prešovských študentov, ktorých ocenil minister

Šestici študentov z prešovských škôl sa dostalo veľkej pocty. Ocenil ich sám minister školstva Peter Plavčan.

Ilustračný obrázok k článku Dostalo sa im veľkej pocty: 6 prešovských študentov, ktorých ocenil minister
8
Galéria

V našom hlavnom meste sa oceňovali slovenskí študenti. Úspešní reprezentanti Slovenska v medzinárodných vedomostných, športových i umeleckých súťažiach, ako aj v predmetových olympiádach si z rúk ministra školstva Petra Plavčana prevzali v Bratislave Pamätné listy sv. Gorazda. Ocenenie si odniesli aj tí, ktorí zachránili život iným. Tento rok dostalo ocenenie spolu 79 študentov stredných a vysokých škôl.

Ocenení prešovskí študenti

Medzi nimi bolo aj šesť študentov z prešovských škôl. Z pocty sa môžu tešiť Viktória Kažiková zo Súkromného športového gymnázia ELBA, Štefan Štefančík a Jerguš Lejko (obaja zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej) a Jana Čorňáková, Miriam Feretová, Samuel Smoter (všetci z gymnázia a ZŠ sv. Mikuláša).

Čo povedal minister

„Ďakujem vám, že ste aktívni, že využívate svoj osobný potenciál a vaše ambície a ašpirácie tomu zodpovedajú. Je dôležité, aby boli čo najvyššie,“ uviedol v príhovore v rámci slávnostného oceňovania minister. Naša krajina podľa jeho slov potrebuje ambicióznych mladých ľudí. Ako dodal, ocenení svojím príkladom motivujú aj spolužiakov.

„Ak dostanú takéto ocenenie, myslím si, že nie je väčšej motivácie pre tých ostaných, ktorí sú v triede alebo v škole, aby si osvojili tento ich príklad,“ dodal Plavčan.

Veľký počet návrhov

Podľa generálneho riaditeľa sekcie regionálneho školstva Mariana Galana komisia mala tento rok veľký počet návrhov na ocenenie. „Máme na Slovensku veľmi veľa šikovných žiakov. Vyberali sme skutočne tých najlepších, ktorí získali ocenenia na medzinárodných súťažiach športových aj vedeckých,“ uviedol. Medzi laureátmi ho najviac zaujali príbehy žiakov, ktorí boli ocenení za záchranu ľudského života. Jeden z nich napríklad zachránil topiace sa osemročné dieťa.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: Ilustračné

FOTOGALÉRIA: Minister školstva oceňoval študentov
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie