Ľubomír Hudačko Kultúra

Doprajte si víkendový relax: Akcie, ktoré odporúčame zažiť v Prešove a okolí

Doprajte si oddych aj počas tohto víkendu. Môže vám v tom pomôcť náš redakčný výber. Zoznámte sa s podujatiami, ktoré odporúčame zažiť.

Ilustračný obrázok k článku Doprajte si víkendový relax: Akcie, ktoré odporúčame zažiť v Prešove a okolí
Foto: Ľubomír Hudačko

Východniarska stovka

5. augusta 6:00 – 10:00 Prešov

Východniarska stovka je ultra trail / diaľkový pochod pre jednotlivcov a štafety, ktorého trasa spája dve najväčšie mestá na východnom Slovensku. Trasa dlhá 124 km vedie východnou časťou Slovenského rudohoria, prevažne časťou Volovské vrchy.

Prešovský folklórny festival

5. augusta od 13.00 do 20.00 na amfiteátri

Užite si 4. ročník Prešovského folklórneho festivalu. V programe vystúpia Uľej, Uľej, Starišan, Dúbrava, Sestry Svitkové, Kendičan, Čomovare, Dúbravienka, Sabinik, Klások či Svinianka.

Korimanka Folklór Fest

5. augusta od 15.00 v Kvačanoch

Zájsť si môžete aj na 1. ročník Korimanka Folklór Festu, ktorý sa uskutoční v Kvačanoch v okrese Prešov. Predstavia sa folklórne súbory z nášho kraja a širokého okolia. Vystúpia Šarišan, Sedličan či Rozmarija.

Alternatiwave

5. augusta 21:00 – 23:00 vo Wave

Na letnej indie párty s DJ-mi surreal& penci si užijete to najlepšie na nezávislej scéne v rámci indie & electronic / párty.

Film Čiara

6. augusta o 13:10, 15:40, 18:10, 20:00 a 20:40 v Cinemaxe

Adam Krajňák (T.Maštalír) je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. V kruhu svojich najbližších zohráva nenahraditeľnú rolu starostlivého dôverníka, ale aj zásadového a nekompromisného vodcu, ktorému ani v rozhodujúcich okamihoch nechýba temperament. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov sa však začne otriasať, keď novovybudovaná hranica Schengenského priestoru spôsobí nárast nervozity z nejasnej budúcnosti.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie