Ľubomír Hudačko Kultúra

Je sa na čo tešiť: TOP augustové akcie v Prešove a okolí, na ktorých netreba chýbať

O pár dní je tu už august. A tešiť sa dá na rôzne zaujímavé podujatia v Prešove a okolí. Naša redakcia z nich zostavila výber tých, ktoré sú podľa nás naj.

Ilustračný obrázok k článku Je sa na čo tešiť: TOP augustové akcie v Prešove a okolí, na ktorých netreba chýbať
Foto: Ľubomír Hudačko

Prešovský folklórny festival

5. augusta od 13.00 do 20.00 na amfiteátri

Chytá sa 4. ročník Prešovského folklórneho festivalu. V programe vystúpia Uľej, Uľej, Starišan, Dúbrava, Sestry Svitkové, Kendičan, Čomovare, Dúbravienka, Sabinik, Klások či Svinianka.

Korimanka Folklór Fest

5. augusta od 15.00 v Kvačanoch

Na programe bude aj 1. ročník Korimanka Folklór Festu v Kvačanoch v okrese Prešov. Predstavia sa folklórne súbory z nášho kraja a širokého okolia. Vystpia Šarišan, Sedličan či Rozmarija.

Festival komornej hudby

7. augusta 19:00 – 20:30 v Ortodoxnej synagóge

Gejzír vrcholnej virtuozity v podaní českého huslistu Daniela Rumlera, absolventa husľovej triedy I. Karška na Hochschule Luzern – Musik. V unikátnom koncepte sólového husľového recitálu zaznejú technicky najnáročnejšie diela Bacha, Ysayea, Paganiniho a Milsteina.

Bažant Kinematograf

od 10. augusta o 21.00 v Záhrade umenia

Program v Prešove:
10.8. Teória tigra
11.8. Baba z ľadu
12.8. Obecná škola
13.8. Učiteľka
14.8. Sedem zhavranelých bratov

Objavovanie Prešova

12. augusta 10:00 – 13:00
13. augusta od 14:00 do 17:00 Mestské informačné centrum

Milovníci histórie majú možnosť zažiť cyklus stretnutí s názvom Objavovanie Prešova. Témou tohto objavovania bude Nižná Šebastová a jej dominanty.

4 Brothers Festival

12. augusta od 10.00 na amfiteátri

Na programe bude aj 1. ročník jednodňového festivalu s hip-hopovým zameraním – 4 Brothers Festival. Pre návštevníkov bude pripravený program plný zaujímavých interpretov z Poľska, Česka a Slovenska.

Miss Domaša

18. a 19. augusta na Domaši

V piatok 18. augusta bude prebiehať finálový večer súťaže krásy a to aj v sprievode známych hudobných mien. Prídu Gladiator, Michaella, Lukáš Adamec, Celeste Buckingham. Chýbať nebudú ani Beáta Dubasová, Marián Čekovský, Igor Kmeťo ml. i Traky.

Bardejovský Jarmok

od 24. augusta 10.00 do 27. augusta v Bardejove

Obľúbené podujatie nielen pre obyvateľov Bardejova. V programe vystúpia kapely ako Medial Banana, Celeste Buckingham, Kandráčovci či Horkýže slíže.

Šváby v akcii 5

26. augusta od 9.00 do 27. augusta 18.00 na Važeckej ulici

Sídliskový festival športu a umenia, tento rok oslavuje 5. narodeniny. Posledný augustový víkend sa môžete tešiť na amatérske športové turnaje vo volejbale, streetballe, tenise, florbale a futbale. K dispozícii budú aj rôzne workshopy, hudobné a tanečné vystúpenia, súťaže, tombola či tvorivé dielne pre najmenších.

3. Prešovský cyklomaratón

26. augusta 13:00 – 20:00 Hlavná

Podujatie v štýle voľnej cyklistiky je určené pre širokú verejnosť s cieľom ochrany a podpory zdravia prostredníctvom cielenej telesnej aktivity. A to aj ako prevencia civilizačných ochorení so zameraním na pozitívny vplyv cykloturistiky na zdravie a ponesie sa pod heslom „Vypnime počítače, televízory, opusťme gauče a hor sa do prírody.“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie