Správy

Dohra po tragickej streľbe: Prezident Hamran PREHOVORIL aj o psychotestoch v polícii

V Prešove nejde o prvú závažnú udalosť súvisiacej s policajným zborom. V decembri 2020 si v prešovskej väznici siahol na život exprezident PZ Milan Lučanský.

Ilustračný obrázok k článku Dohra po tragickej streľbe: Prezident Hamran PREHOVORIL aj o psychotestoch v polícii
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ak mal priamy nadriadený indície o možnom skratovom konaní policajta a nekonal, bude vyvodená zodpovednosť. Policajný prezident Štefan Hamran to uviedol v súvislosti s pondelkovým incidentom, keď mal policajt v Prešove zastreliť svojho kolegu.

„Ak sa potvrdí, že priamy nadriadený nezohľadnil informácie, ktoré mal k dispozícii a ktoré naznačovali, že by mohol policajt konať skratovo, že je tam nejaká psychická porucha, určite bude vyvodená zodpovednosť,“ zdôraznil Hamran.

Zhromažďujú informácie

Zároveň uviedol, že zatiaľ takéto informácie nemá potvrdené. Zopakoval, že prípad rieši Úrad inšpekčnej služby.

„Zhromažďujeme všetky informácie, ktoré sú relevantné na posúdenie prípadnej zodpovednosti jednotlivých funkcionárov vo vzťahu ku konkrétnemu policajtovi,“ doplnil.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Psychotesty, ktoré musia absolvovať príslušníci Policajného zboru, sú podľa jeho slov pomerne prísne.

Jedno zlyhanie?

„Jedno zlyhanie neznamená, že systém je zlý,“ dodal s tým, že je potrebné zistiť, čo sa stalo a až potom bude môcť poskytnúť relevantné vyjadrenie.

Faktom však je, že v Prešove nejde o prvú závažnú udalosť súvisiacej s policajným zborom. V decembri 2020 si v prešovskej väznici siahol na život exprezident PZ Milan Lučanský.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM