Streda 24. júl 2019 Vladimír  20 °C
Ľubomír Hudačko Kultúra

Dobrý festival sa vracia po ročnej prestávke: Prídu Ofenbach, N.O.H.A aj Kali

Po ročnej pauze sa v Prešove budeme môcť tešiť na Dobrý festival. V júni 2019 prídu do Prešova rôzne mená, organizátori zverejnili prvú várku.

Zdroj: YouTube.com

Multižánrový prešovský hudobno-umelecký festival vstupuje do druhej dekády svojej existencie a po ročnej pauze sa vracia opäť v trojdňovom vydaní. Konať sa bude v dňoch 14. až 16. júna 2019.

Francúzske DJ-ské duo

„Medzi prvých potvrdených účinkujúcich patrí francúzske DJ-ské duo Ofenbach. Svoju cestu do sveta si vyšliapali z parížskych klubov a ich single Be mine, či Katchi sa uchytili aj v našich rádiách a na Slovensku vystúpia prvýkrát. Ich typický sound, ktorý prepája electro tanečný zvuk so zvukom živých nástrojov skvele zapadne do širokej škály hudobných štýlov, ktoré sa na Dobrom festivale každoročne prezentujú,“ pozývajú organizátori Dobrého festivalu na čele s hudobníkom Mirom Táslerom.

Slovenskú tanečnú scénu zastúpi dídžej a producent Milan Lieskovský v špeciálnom live vystúpení s bubeníkom Lacom Rychtarikom, ktorý je tiež režisérom hudobných videoklipov, spolupracoval napr. s IMT Smile, či Linou Mayer.

Drobná, Ďurica, Buranowski

„Na festivale po prvýkrát vystúpia Kali a Peter Pan a so svojimi hitmi Tu Café, či Di Nero sa na prešovskú pôdu vráti kozmopolitná formácia N.O.H.A – Noise Of Human Art. Tešiť sa určite môžeme aj na nový singel Patata Puta! a prešovskému publiku sa so svojimi pesničkami prídu predstaviť zástupcovia „mladej vlny“ slovenského popu Adam Ďurica, Emma Drobná a Tomáš Buranovský (Buranowski),“ doplnili organizátori.

Prekvapením v programe je aj poľská herečka a speváčka Karolina Czarnecka. Pred pár rokmi sa jej verzia piesne Hera, koka, hash, LSD stala virálom naprieč Európou a tento rok vydala svoj druhý album Solarium 2.0. Jedenásty ročník Dobrého festivalu sa bude konať na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove. Organizátori opäť pripravujú niekoľko prekvapení a noviniek, ďalšie mená budú ešte pribúdať a budú postupne zverejňované na webe festivalu či jeho facebooku.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Nezabudnite si pozrieť tiež fotogalériu z koncertu speváka Mira Jaroša, ktorý v Prešove pripravil vianočnú šou pre deti.

Bolo sa na čo tešiť: V Prešove vystúpil s detskou vianočnou šou Miro Jaroš
19
Galéria

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk