Ľubomír Hudačko Správy

Do volieb primátorka NEPÔJDE: A už sa k tomu nevyjadrím, radšej budem robiť pre mesto!

V meste budeme mať podľa jej slov takého primátora, akého si zaslúžime. Za svoju nástupkyňu označila poslankyňu Zuzanu Bednárovú.

Ilustračný obrázok k článku Do volieb primátorka NEPÔJDE: A už sa k tomu nevyjadrím, radšej budem robiť pre mesto!
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Tak, ako sme už v marci na našom webe predpovedali, primátorka Andrea Turčanová po ôsmich rokoch na poste skončí a dá priestor iným uchádzačom. V kuloároch sa o tom šepkalo už dlhšie, redakcia Dnes24.sk jej však dala priestor svoje slová k téme rozvinúť.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Radšej pre mesto

„K otázke kandidatúry v blížiacich sa komunálnych voľbách som sa už rozsiahlejšie vyjadrila pre iný denník. Ďalšie stanoviská k tejto téme nebudem poskytovať. Ušetrený čas, ktorý by som venovala rozhovorom na túto tému, radšej využijem efektívnejšie a venujem ho práci pre mesto Prešov," vysvetlila nám jednoznačne.

Viac prezradila v nedávnej debate Večer u Nikodéma. „Neuvažujem o kandidatúre,“ potvrdila primátorka a za svoju nástupkyňu označila poslankyňu Zuzanu Bednárovú. Spomenula aj to, čo sa v meste urobiť nepodarilo.

Šalgovík a centrálny park

„Keď niečo neurobíme, tak vieme, že nás to bude ďalší rok stáť viac a viac peňazí. Mala som témy, o ktorých som presvedčená, že ich Prešov potrebuje," povedala a vysvetlila, že šlo o centrálny mestský park a tiež riešenie zosuvného územia a prepojenie Sibírska – Šalgovík. Pred dvoma rokmi po zmene vlády to podľa primátorky Šalgovík dostalo stopku.

Viac správ z Prešova:

„Je podstatné, aby sme zasanovali svah, ktorý sadá. Projekt pozemkových úprav je spracovaný, sanačný projekt tiež, len je to zasa o veľkých peniazoch. Samotný sanačný projekt je rozpočtovaný na šesť a pol milióna, ešte pred zdražovaním cien,“ pripomenula.

Taký, akého si zaslúžime

Budúcnosť v Prešove bude podľa jej slov závisieť od toho, koho si ľudia zvolia za primátora. Či to, čo im ponúkne, bude aj reálne a splniteľné, alebo či uveria sľubom, srdiečkam či torte.

„Už vidíme, kto všetko sa chystá kandidovať, takže naozaj bude na ľuďoch, koho si zvolia. V Prešove bude taký primátor, akého si Prešovčania zaslúžia,“ dodala na záver počas debaty Večer u Nikodéma.

archívne foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM