Kultúra

Divadlo, koncert, kino či rozprávky: Týždeň v Prešove bude na podujatia bohatý

Oddýchnuť si v priebehu týždňa môžete aj na viacerých atraktívnych akciách, ktoré sa v Prešove uskutočnia. K dispozícii bude kino, šport aj rozprávky.

Ilustračný obrázok k článku Divadlo, koncert, kino či rozprávky: Týždeň v Prešove bude na podujatia bohatý
Foto: Ľubomír Hudačko

Mudruj Quiz

4. novembra 19.30 v Stromoradí

Mudruj quiz je nová forma pub quizu. Nová v tom, že quiz je multimediálny a odpovedáte pomocou hlasovacieho zariadenia. Je spravodlivý a nedá sa googliť, dopisovať odpovede a odpovedáte v reálnom čase.

Teror

5. novembra 18.30 v DJZ

Predstavte si, že máte možnosť odvrátiť obrovskú katastrofu a zachrániť veľké množstvo obetí… za cenu, že tým zabijete zopár nevinných ľudí. Ako by ste sa zachovali? Čo je viac – morálka alebo zákon?

Kino Pocity: Volanie

5. novembra 17.30 a 19.30 v Stromoradí

Opustili svetský život, manželku, deti, prácu a vstúpili do kláštora. Cez portréty troch mníchov zachytáva celovečerný dokumentárny film Erika Prausa neopakovateľnú duchovnú atmosféru a mystiku pravoslávneho kláštora Počájivská lávra, ktorý leží na kopci nad mestečkom Počájiv v Ternopiľskej oblasti na západe Ukrajiny.

Kati

6. novembra 18.30 v DJZ

Cool dráma jedného z najuznávanejších írskych dramatikov, najnovšie držiteľa Zlatého Glóbusu a nominácie na Oscara za scenár k filmu Tri billboardy kúsok za Ebbingom, známeho a obľúbeného i na Slovensku.

Cirkus Francesko

7., 8., 9., 14., 15., 16. novembra o 19:00 hod., Solivarská ul.

Prvý paranormal cirkus vystúpi po prvýkrát na Slovensku s horor show. V Prešove bude od 7. do 16. 11. 2019 o 19:00 hod. na ul Solivarskej pri Tescu. Stan je vykurovaný a každý štvrtok je vstupné na akciu za 6 eur na osobu.

Šepoty

7. novembra 19.00 v Kine Scala

Už niekoľko storočí je to miesto známe záhadnými zmiznutiami ľudí, ktorí tam žili, alebo ho navštívili. Najväčší známy príbeh je o zmiznutí a záhadných úmrtí osadníkov a rodiny miestneho farmára Viktora.

Smejko a Tanculienka

8. novembra 17.00 v Kine Scala

Piate výročie populárnej dvojice Smejko a Tanculienka oslávime najväčšími rozprávkovými a tanečnými hitmi. Pred hladným vlkom zachránime Kozliatka aj Medvedíka.

Vladimír Merta – koncert

8. novembra 19.30 vo Viole

Po programe sústredenom na tradíciu balady, ktorý predstavil v minulom roku, bude jeho vystúpenie sústredené na autorskú pieseň.

Martin na bielom bajku

9. novembra 10.30 na Hlavnej

Stretnutie a uzamknutie cyklosezóny a vyhodnotenie Vrchárskej koruny Šariša.

Volejbal: Extraliga muži

9. novembra 16.00 Športová hala Ľ. Podjavorinskej

VK Mirad PU Prešov vs. TJ Slávia Svidník – fanúšikovia športu spod vysokej siete sa môžu tešiť na zápas najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže Edymax extraligy mužov 2019/2020. Pôjde o východniarske derby, neváhajte našich volejbalistov podporiť.

Storočnica stavebnej priemyslovky

10. novembra 14.00 pred MIC

Ďalšia téma Objavovania Prešova. Prívlastok Atény nad Torysou si Prešov vyslúžil vďaka vysokej úrovni vzdelávania, ktorú v minulosti dokazovalo nielen tunajšie kolégium, ale po vzniku Československa aj odborné školstvo reprezentované stavebnou školou, prvou svojho druhu na území Slovenska.

Chrobáčikovia

10. novembra 16.00 vo Viole

Svätojánske mušky majú svoje domčeky a v nich malé izbičky a v izbičkách stoličky a na stole vázu a na poličke hrnček a v hrnčeku medík a v medíku radosť. Veru, je to u nich skoro ako u nás. Ibaže, keď my máme deň, oni majú noc…

A v obrazoch si pozrite aj priebeh osláv 60. výročia prešovského PKO. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

PKO v Prešove oslavuje 60 rokov: Priebeh oslavy v OBRAZOCH
5
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie