Správy

Ďalšie testovanie na COVID-19 v CSS v Prešove: Poznáme výsledky

Klienti centra a viacero zamestnancov sú v karanténe po tom, ako v ňom uplynulý týždeň ordinoval lekár a jeho zdravotná sestra, ktorí boli pozitívne testovaní na nový koronavírus.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšie testovanie na COVID-19 v CSS v Prešove: Poznáme výsledky
Zdroj: TASR

Výsledky testov na nový koronavírus u všetkých 112 prijímateľov Centra sociálnych služieb (CSS) Vita Vitalis na Volgogradskej ulici v Prešove sú negatívne. Rovnako negatívni na ochorenie COVID-19 sú aj 42 zamestnanci zariadenia, ktorí boli od stredy (8. 7.) v domácej karanténe. Informovala o tom hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová.

Hovorkyňa zopakovala, že aj prvotné testovanie PCR testami u 63 zamestnancov, ktorí sú prítomní v zariadení, dopadlo tiež s negatívnym výsledkom.

„CSS ostáva naďalej v karanténe a funguje v sprísnenom režime do vykonania opakovaných kontrolných PCR testov, ktoré prebehne pravdepodobne v závere budúceho týždňa. Situácia v zariadení je naďalej pokojná, sledovaný je zdravotný stav zamestnancov i prijímateľov,“ uviedla Jeleňová. Doplnila, že naďalej platí zákaz vychádzok, návštev a zabezpečená je aj zvýšená dezinfekcia i dostatočný počet osobných ochranných pracovných pomôcok.

Klienti centra a viacero zamestnancov sú v karanténe po tom, ako v ňom uplynulý týždeň ordinoval lekár a jeho zdravotná sestra, ktorí boli pozitívne testovaní na nový koronavírus.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie