Správy

Už poznáme výsledky prvých PCR testov u zamestnancov na Volgogradskej v Prešove

Výsledky PCR testov u 63 zamestnancov Centra sociálnych služieb (CSS) Vita Vitalis na Volgogradskej ulici v Prešove sú známe.

Ilustračný obrázok k článku Už poznáme výsledky prvých PCR testov u zamestnancov na Volgogradskej v Prešove
Zdroj: pixabay.com

Dobrou správou je, že sú negatívne. Informovala o tom hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Daša Jeleňová s tým, že v karanténe zostávajú do ďalšieho opakovaného kontrolného testovania, realizovať ho majú v druhej polovici budúceho týždňa.

Otestovali už aj klientov

V piatok ráno odobrali vzorky aj u všetkých 112 klientov tohto zariadenia, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK. Na výsledky virologického vyšetrenia čakajú. Zároveň otestovali aj 42 zamestnancov, ktorí sú v domácej karanténe.

„Stav zamestnancov, ako aj prijímateľov je pravidelne monitorovaný, momentálne je situácia pokojná. Zariadenie sa riadi krízovým plánom, dodržiavajú sa všetky sprísnené režimy a protiepidemio­logické nariadenia,“ uviedla.

Zákaz vychádzok

Jeleňová spresnila, že dočasne pozastavili poskytovanie sociálnej služby ambulantnou formou, platí zákaz vychádzok, návštev a zabezpečená je aj zvýšená dezinfekcia či dostatočný počet ochranných osobných pracovných prostriedkov.

Klienti centra a viacero zamestnancov sú v karanténe po tom, ako v ňom uplynulý týždeň ordinoval lekár a jeho zdravotná sestra, ktorí boli pozitívne testovaní na nový koronavírus.

V stredu (8. 7.) zabezpečili rýchlotesty pre tých prijímateľov a zamestnancov, ktorí boli alebo s nimi mohli prísť do styku. Všetky výsledky boli negatívne.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie