Trénera HC Prešov Ernesta Bokroša prehra za hráčov veľmi mrzí. Jeho tím však má málo šancí a preto dáva aj málo gólov.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia prehra odsunula prešovských hokejistov na úplné dno tabuľky: Radujú sa Košičania
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 6. kole Tipos extraligy nad HC Grotto Prešov 2:1.

Rozchytali Bespalova

Košičania sa v úvode zápasu snažili o rýchly gól, ale početnou streľbou rozchytali prešovského brankára Bespalova, ktorý viackrát podržal svoj tím.

Hostia v prvej tretine hrozili najmä z brejkov.

V 5. minúte sa do šance predral Zagrapan, ale minul bránku Košarišťana. Tomu o dve minúty zazvonila pravá žŕdka, ktorú trafil Charbonneau. Domáci mali v prvej časti výraznú streleckú prevahu, ku ktorej pomohla aj presilovka v 18. minúte, no Bespalova neprekonali.

Do najväčšej šance dovtedajšieho priebehu sa v 25. minúte dostal košický útočník McPherson, ale po krátkom úniku neprekvapil Bespalova.

Nepremenený únik

Aj druhá tretina bola najmä o hernej prevahe domácich, ktorá postupne gradovala.

V 28. minúte sa Košičania dostali k presilovke, no mohli v nej inkasovať. Do úniku sa dostala prešovská dvojica Šimun – Viktor Fekiač, no druhý menovaný nezakončil ideálne. Prešovčanov to mohlo mrzieť dvojnásobne, keďže krátko na to sa k strele dostal Slovák a sekundu po návrate vylúčeného Zagrapana prekonal Bespalova – 1:0.

V 32. minúte nevyrovnal v sľubnej pozícii Čacho, ktorého tím sa v ďalšom priebehu druhej časti dostal pod výrazný tlak. Košickí hráči sa v 15. minúte na dlhý čas usadili pred Bespalovom, ale tlak nezúročili. Nestalo sa tak ani počas signalizovanej presilovky, keď vyše minútu zvierali súpera, ale Bespalov zmaril aj zakončenie Bartánusa.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

V závere druhej časti sa počas hry štyroch proti štyrom dostal do úniku Slovák, keď v strednom pásme vzal puk Čachovi, ale nepridal druhý gól.

Veľká šanca Šimuna

Brankár Bespalov bol aj v tretej časti veľká opora hostí, v 44. minúte pohotovým „semaforom“ zneškodnil strelu Slováka. Veľkú šancu vyrovnať skóre mal v 45. minúte Šimun, ale košický brankár Košarišťan efektným zákrokom podržal svoj tím.

V 49. minúte mali domáci tlak, ktorý si vypracovali počas presilovky a po nej Chovan zblízka zužitkoval prihrávku Klhůfeka – 2:0.

Hostia sa vrátili do zápasu počas presilovky v 54. minúte. Sýkora našiel strieľanou prihrávkou Zagrapana, ktorý prekonal Košarišťana – 2:1. Onedlho mali hostia ďalšiu početnú výhodu, ale nezužitkovali ju. V 59. minúte Klhůfek nepridal gólovú poistku po brejku s Chovanom.

Ďalšie aktuality z východu:

Hlasy trénerov

Kalle Kaskinen, tréner HC Košice: „Mali sme za sebou tri dni, ktoré sme využili na tréningy a prípravu na tento zápas. Väčšina hráčov do bodky plnila to, čo sme chceli. Súpera som v rámci prípravy na zápas sledoval, takisto aj prácu trénera, takže som vedel, ako bude hrať. Výsledok je tesný, ale podarilo sa nám vyhrať. Keď chcete zvíťaziť, tak potrebujete dobrého brankára a hráčov, ktorí dokážu skórovať. Takých hráčov sme mali. Naďalej zostávame skromní a ideme od zápasu k zápasu.“

Ernest Bokroš, tréner HC Grotto Prešov: „Táto prehra ma veľmi mrzí už len za hráčov. Stanovili sme si určitú organizáciu hry, ktorú veľmi dobre plnili. Košice boli častejšie s pukom u nás v tretine, ale účel svätí prostriedky. Nám sa darilo eliminovať košickú hru a o to viac ma mrzí, že sme dostali dva góly z oslabení, resp. tesne po nich. Náš dlhodobý problém je, že dávame málo gólov a máme aj málo šancí. V útoku sa musíme zlepšiť. Aspoň bod si hráči zaslúžili.“

HC Košice – HC Grotto Prešov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

• Góly: 30. Slovák (Saucerman, McPherson), 49. Chovan (Klhůfek, Tansey) – 54. Zagrapan (Sýkora).
  • Rozhodovali: Snášel, Fridrich – Stanzel, Gegáň
  • vylúčení: 5:4 na 2 min.,
  • presilovky: 0:1
  • oslabenia: 0:0,
  • 1 583 divákov

HC Košice: Košarišťan – Saucerman, Wehrs, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Rogoň – Lapšanský, Klhůfek, Belluš – Milý, Havrila, Jokeľ

HC Grotto Prešov: Bespalov – Bakala, Rais, Lalík, Růžička, Jendroľ, Turan, F. Fekiač – Sýkora, Čacho, Charbonneau – Žilka, Klíma, Jokinen – Halama, Zagrapan, Magdolen – Bača, V. Fekiač, Šimun – Miškuf

Hl. foto: archívne