Kultúra

Chcete si v Prešove dopriať pekné zážitky? Odhaľujeme tohtotýždňové lákadlá!

Máte v pláne si v Prešove dopriať počas tohto týždňa pekné zážitky? Môžu vám v tom pomôcť i tieto akcie, ktoré radíme zažiť...

Ilustračný obrázok k článku Chcete si v Prešove dopriať pekné zážitky? Odhaľujeme tohtotýždňové lákadlá!
Foto: Ľubomír Hudačko

Srdcu nerozkážeš

6. augusta 20.30 v Záhradnom kine

Kumail je stand-up komik, príležitostný vodič Uber taxi a najväčší fanúšik Aktov X. Emily študuje psychológiu, má zmysel pre humor a rozhodne sa teraz nechce viazať. Teda aspoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komikov.

Bažant kinematograf – Dôverný nepriateľ

6. augusta 21.00 v Záhrade umenia

Andrej (Vojtěch Dyk) pracuje ako programátor u nadnárodnej firmy, ktorá sa zaoberá vývojom tzv. Inteligentného domu, ktorý má znamenať revolúciu v bývaní. Dom je ovládaný obyčajným hlasom a má obyvateľom zabezpečovať maximálny luxus aj stopercentnú bezpečnosť.

Pomišaj

8. august 15.00 v Skateparku, Baštová

Vyrábať sa budú zo starých záclon vrecká na ovocie a zeleninu, ktoré by vo vašej domácnosti mali nahradiť jednorázové plastové sáčky, prateľné odličovacie tampóny miesto tých jednorázových a viazať sa naučíte látkové plienky či nosiče pre deti. Pripravený je aj kultúrny program.

Hudba v parku

8. augusta 18.00 v Záhrade umenia

V rámci Prešovského kultúrneho leta sa v Záhrade umenie uskutoční 2. ročník festivalu Hudba v parku, ktorý prináša sériu gospelových koncertov počas letných štvrtkov.

Pub Quiz

8. augusta 20.30 vo Wave

Príďte si potrápiť hlavu na kvíz letného pohára. 51 otázok rozdelených do 3 kôl, tímová práca a nenormálne ceny. Doping povolený v rozsahu nápojového lístka.

Objavovanie Prešova

11. augusta 14.00 pred MIC

V auguste sa opäť vyberiete tesne za hradby starého Prešova, kde v druhej polovici 19. storočia postupne vyrástlo židovské predmestie a jeho stavby dnes tvoria unikátny komplex. Okrem už zaniknutej modlitebne bet hamidraš tam nájdete dom rabína, rabínsku školu ješivu, rituálny bitúnok či Klaus-sefardskú synagógu.

Festival komornej hudby Artis

11. augusta 19.00 v Ortodoxnej synagóge

Tretí koncert patrí interpretkám, ktoré svoj talent už mnohokrát úspešne preverili na veľkých medzinárodných súťažiach, a ich koncertné itineráre sú v súčasnosti plné. Slovinská flautistka Lana Kuščer a čínska klaviristka Dongni Xie už v mladom veku udivovali publikum svojim nevídaným talentom, prirodzenou muzikalitou a dokonalou technickou prípravou.

A v obrazoch sledujte aj to, ako prebiehalo koncertovanie prešovskej kapely Akustika na Stromoradí. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Boli ste už na ich vystúpení? Prešovčania z Akustiky hrávajú na rôznych miestach
7
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie