Hádzaná

Chuť výhry okúsili po dlhšom čase. Prešovské hádzanárky v MOL lige žien si doma poradili s HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou a nepripustili drámu.

Ilustračný obrázok k článku Bojovný výkon prešovských hádzanárok: Vyhrali druhý duel v sezóne a opäť s Bánovcami

Od začiatku duelu sa favoritky stretnutia zahryzli do súperiek a veľmi rýchlo viedli 4:0. Hosťujúce hráčky sú posledné v tabuľke, ale na ich bojovný výkon si hráčky ŠŠK Prešov museli dávať pozor celý zápas. Polčas vyhrali s náskokom 16:9, vydarené akcie predvádzala najmä dvojica Vencuriková, Lebedeva. A hoci kvalitné zákroky predvádzali aj domáce brankárky, 5 minút pred koncom duelu HK Sokol znížil už na rozdiel 3 gólov.

Prešovčanky však podnikli niekoľko rýchlych protiútokov, zabudli na nevydarený úvod druhého polčasu a pripomenuli si ten prvý. Napokon vyhrali 31:24 a upevnili si postavenie v tabuľke práve pred Bánovcami druhou výhrou v sezóne.

ŠŠK Prešov – HK Sokol Bánovce nad Bebravou 31:24 (16:9)

• Najviac gólov: Popovcová, Klučková obe 7/1, Ratvajská 6 – Matušincová 8/3, Hollá 5/1
  • Rozhodovali: Cibere, Richvalský
  • vylúčené: 5:2
  • 7 m hody: 4/2 – 5/4
  • 150 divákov

A ako prebiehal nedávny zápas prešovských volejbalistov s Nitrou? To si už pozrite v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Prestížny boj o body s Nitrou: Prešovskí volejbalisti odohrali päťsetovú drámu