Správy

Blok na 17. novembra patrí k najstarším v Prešove: Omladol vďaka oddychovej zóne, FOTO

Krajšia podoba vnútrobloku poteší nielen miestnych obyvateľov. Určite vás poteší, ako vyzerá toto miesto po obnove.

Ilustračný obrázok k článku Blok na 17. novembra patrí k najstarším v Prešove: Omladol vďaka oddychovej zóne, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov

Nový a krajší vzhľad po revitalizácii má ďalšia lokalita v Prešove. Všimnúť si tu môžeme rôzne zmeny, veď tu nedávno vznikla oddychová zóna. Mesto Prešov o tom informuje na svojej webstránke.

Nový vzhľad

„Vnútroblok na Ul. 17. novembra patrí k najstarším v Prešove. Bytová výstavba je tu datovaná do roku 1960, a navyše sme blízko historického centra, preto si už aj tento priestor zaslúžil nový a modernejší vzhľad. Vznikli tu možnosti na trávenie voľného času pre všetky vekové kategórie. Deti sa môžu hrať na nových hojdačkách, mladí ocenia outdoor fitness prvky a seniori si môžu dopriať oddych a príjemné posedenie," uviedla k téme primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Cieľom bolo najmä skvalitniť bývanie a životné prostredie obyvateľov tohto vnútrobloku, zvýšiť bezpečnosť, vytvoriť podmienky na hranie pre deti a zelenú zónu na oddych pre všetky vekové kategórie.

Pre vodičov 57 miest

Vo vnútrobloku vyrástlo nové oplotené detské ihrisko s hojdačkou, trampolínou a lanovým kolotočom.

„Pribudlo aj outdoor fitness ihrisko a lavičky. Celý priestor vnútrobloku prepájajú nové dláždené chodníky a pribudli aj stojiská pre smetné nádoby. Vodiči tu môžu zaparkovať na 57 parkovacích miestach,“ spresnila tlačová referentka Msú v Prešove Lenka Šitárová.

Celkové náklady prvej časti revitalizácie vnútrobloku predstavujú 81 119,50 eur vrátane DPH. Mesto Prešov túto časť podľa Šitárovej financovalo z vlastných zdrojov. Druhú časť tvorí park s detským ihriskom, fitness ihriskom a zeleňou.

„Táto stavebná časť je podporená z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, na základe schváleného projektu "Revitalizácia vnútrobloku Ul. 17 novembra 126 – 130“. Celkové stavebné náklady na realizáciu druhej časti vnútrobloku sú v objeme 90 185,94 EUR vrátane DPH," doplnila na záver Šitárová.

A ako to na mieste vyzerá si už pozrite v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Obrazom: Priestor na 17. novembra má oddychovú zónu a nový vzhľad
5
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie