Správy

V prešovskom Tatrane vládne výrazná maródka, napriek tomu hráči bojovali o dobrý výsledok aj v poslednom dueli Európskej ligy. A podaril sa!

Ilustračný obrázok k článku Skončili poslední, ale bojovali až do konca: Hádzanári Tatrana sa rozlúčili výhrou
9
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali vo svojom poslednom zápase v B-skupine Európskej ligy nad Dinamom Bukurešť 32:27.

Od začiatku viedli

Ani tento výsledok ich však neodpútal od posledného 6. miesta v skupine a účinkovanie v EL sa pre nich skončilo.

Do ďalšej fázy postúpili prvé štyri tímy zo skupiny. Prešovčania mali ideálny vstup do zápasu a v 4. minúte viedli po góle Rábeka 4:0. Ten istý hráč upravil po štvrťhodine hry na 8:3 a v tej chvíli mali domáci hru pod kontrolou.

Hostia síce doťahovali, ale Tatranu vychádzali protiútoky a zásluhou efektívnej streľby viedli po polčase o 7 gólov. Hráči Dinama sa však nevzdali a v druhom polčase zdramatizovali zápas. Zo skóre 19:11 stiahli na 19:15 a neskôr aj na 22:19. Viac im však už Prešovčania nedovolili a do konca zápasu si udržali priaznivé skóre.

Tatran Prešov – Dinamo Bukurešť 32:27 (18:11)

• Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Hernandez 6, Rábek 8, Carapkin 2, Santos 7, Rečičár 2, Pacheco 5, Linhares de Souza 1, Michalka, Fech 1, Grzentič
  • Rozhodovali: Metalari, Nikolovski
  • TH: 5/4 – 3/2
  • vylúčení: 2:4.