Prešovčania si zaistili postup do semifinále: Hokejisti vyradili Bratislavčanov

Postup do semifinále majú istý, ale finálovú baráž o extraligu ešte nikdy nehrali. Prešovskí hokejisti porazili HC Osmos Bratislava 3:1 na zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania si zaistili postup do semifinále: Hokejisti vyradili Bratislavčanov
Zdroj: Vlado Salzer

Smerujú do ďalšieho kola play off, ktorý sa však celkom jednoznačne očakával. Prešovskí hokejisti totiž celú základnú časť sezóny dlho potvrdzovali úlohu favoritov a napokon skončili na 3. mieste.

Do vyraďovacej časti im bol pridelný tím z Bratislavy, HC Osmos však nebol favoritom. Aj preto sa prvé dva duely skončili po výhrach 5:1 a 3:1 v prospech Penguins, no tretí duel už v hlavnom meste vyhrali Bratislavčania 2:1. O postupujúcom sa tak mohlo rozhodnúť opäť až vo štvrtom dueli, no v prípade vyrovnania stavu série by nasledoval piaty.

To však napokon Prešovčania nedopustili, aj keď šlo o nervydrásajúci priebeh. Favorit zdolal svojho súpera až po predĺžení 3:2. Hokejisti bratislavského HC Osmos podľahli vo štvrtom zápase štvrťfinále play off St. Nicolaus I. hokejovej ligy mužstvu Prešov Penguins po predĺžení 2:3 a celú sériu prehrali 1:3. Prešov postúpil do semifinále.

HC Osmos Bratislava – Prešov Penguins 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

• Góly: 24. Novák, 48. Obšut – 18. Prokop, 47. Šimčák, 65. Šimčák
  • Rozhodovali: Mĺkvy, Krist – Šefčík, Frimmel
  • vylúčení: 6:9 na 2 min.
  • presilovky: 1:0
  • oslabenia: 0:0