Správy

Päť gólov domácich strelilo päť rôznych strelcov vrátane Samuela Chalupu a Ryana Valentiniho, pre ktorých to boli prvé góly v sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania dostali debakel: V Michalovciach nestačili na Duklu a inkasovali 5-ku!
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v utorňajšom zápase tzv. regionálneho 45. kola Tipos extraligy nad HC MV Transport Prešov 5:1.

Základ víťazstva položili už v úvodnej tretine, keď medzi 6. a 8. minútou strelili tri góly a brankár Prešova Nikita Bespalov prenechal miesto Eugenovi Rabčanovi.

Päť strelcov

Päť gólov domácich strelilo päť rôznych strelcov vrátane Samuela Chalupu a Ryana Valentiniho, pre ktorých to boli prvé góly v sezóne.

Michalovce si víťazstvom upevnili piatu priečku a na Nové Zámky strácajú už iba bod. Prešov je naďalej na priebežnom 10. mieste, na poslednú Nitru má trojbodový náskok.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC MV Transport Prešov 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

• Góly: 6. Bjalončík (Valentini), 6. Buc (Mihalik, Michalčin), 7. Chalupa, 23. Osburn (Galamboš), 42. Valentini (Žitný) – 32. Girduckis (Giles)
  • vylúčení: 5:4 na 2 min.,
  • presilovky: 0:1,
  • oslabenia: 0:0,
  • 2 197 divákov.
  • Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Stripai, Macejko – Pereskokov, Pavlovs, Paločko – Žitný, Valentini, Bjalončík – Zabusovs, Buc, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa
  • Prešov: Bespalov (7. Rabčan) – F. Fekiač, Giles, Tereščenko, Lalík, Turan, D. Jendroľ – Gerlach, Girduckis, Nauš – Gampagna, Šimun, Avcin – Žilka, Ščurko, Sýkora – Milý, Klíma, K. Jendroľ – Pulščák, Thomka