Hokejisti MHK Humenné využili výhodu domáceho prostredia a vyrovnali stav finálovej série druhej hokejovej ligy. Rozhodujúci tretí zápas odohrajú v sobotu.

Ilustračný obrázok k článku Humenčania vyrovnali stav finálovej série! O všetkom sa rozhodne na neutrálnom ľade
3
Zdroj: MsÚ Humenné

Dramatický súboj. Ponúkol ho druhý zápas finálovej série medzi MHK Humenné a MHK Dubnica, v ktorom domáci Humenčania museli zvíťaziť, inak by už bolo po všetkom. A začalo sa to naozaj rozprávkovo.

Humenné už v prvej tretine nastrieľalo 4 góly a zdalo sa, že je po zápase. Lenže v druhej tretine ožili zverenci bývalého známeho reprezentanta a dnes dubnického trénera Jána Pardavého, ktorí troma gólmi v priebehu siedmich minút zdramatizovali stretnutie.

Humenčanom zahral v polovici záverečného dejstva do karát aj desaťminútový osobný trest najväčšej hviezdy hostí Branislava Jánoša. Počas jeho pobytu na trestnej lavici rozburácal v 56. minúte takmer vypredané hľadisko presilovkový gól hrajúceho trénera MHK Humenné Richarda Šechného a definitívu priniesol gól Juraja Faitha 37 sekúnd pred koncom.

O víťazovi druhej hokejovej ligy tak rozhodne tretí zápas, ktorý sa odohrá na neutrálnom ľade v Liptovskom Mikuláši (namiesto pôvodne uvedeného Dolného Kubína). A to už v sobotu 25. marca. Úvodné buly hodí rozhodca o 17:30.

MHK Humenné – MHK Dubnica nad Váhom 6:3 (4:0, 0:3, 2:0) – stav série 1:1

Góly: 1. Kmiť (Vaško, Šechný), 5. Vaško (Tkáč, Šechný), 11. Dancsák (Klouda, Tartaľ), 16. Tkáč (Šechný, Kmiť), 56. Šechný (Kmiť, Vaško), 60. Faith (Šechný, Vaško) – 22. Mikuš, 27. Jánoš, 29. Kanaet.

MHK Humenné: Petro – Briják, Tkáč, Tartaľ, Buraľ, Ficko – Vaško, Šechný, Kmiť – Dancsák, Klouda, Faith – Schnelly, Čopák, Mach – Dzoba, Suvák

MHK Dubnica: Dovina (11. Krajča) – M. Mikuš, Pozník, Satina, Baron, Hrehuš, Tichý, Švec – Kanaet, Melichárek, Trenčan – Brandis, Kuric, Jánoš – Kazda, Kotlárik, P. Trokan – Hanták, Mikula