Jakub Forgács Hokej

Zvolenčania doma nesklamali: Prešovu nedovolili takmer nič a berú 3 body

Hokejisti majstrovského HKM Zvolen zvíťazili v nedeľnom domácom zápase 40. kola Tipos extraligy nad HC Prešov 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania doma nesklamali: Prešovu nedovolili takmer nič a berú 3 body
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

V prvej veľkej šanci zápasu Osterberg našiel Kriegera, ktorého strelu z prvej vyrazil hosťujúci brankár Petrík. Ten však už v 16. minúte inkasoval, keď tlak domácich pretavil na otvárací zásah Csányi tečom Kubkovej strely pod brvno.

V druhej tretine sa vyznamenali najmä brankári, Petrík betónom zmaril útočný výlet Haina a na opačnom konci Rahm nedovolil vyrovnať Ľalkovi.

Po pätnástich sekundách tretieho dejstva zdvojnásobil vedenie domácich Leskinen. Prešovčania síce zakrátko znížil zásluhou dôrazného Ľalku, ale pokoj na zvolenské hokejky prinavrátil Osterberg a v predposlednej minúte riadneho hracieho času do prázdnej bránky uzavrel skóre Leskinen svojím druhým gólom v zápase.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.