Ľubomír Hudačko Samospráva

Známy je nový kandidát na župana: Šéfom VÚC sa chce stať Ján Hudacký

Prešovčania už poznajú ďalšieho kandidáta na predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Záujem stať sa ním vyslovil v pondelok Ján Hudacký, zároveň predstavil aj svoj volebný program. Hudacký je kandidátom pravicovej koalície KDH, SDKÚ-DS a Most–Híd.

Ilustračný obrázok k článku Známy je nový kandidát na župana: Šéfom VÚC sa chce stať Ján Hudacký
Zdroj: Webnoviny.sk

„Môj volebný program sa opiera o tri základné piliere – oživenie hospodárstva regiónu a zamestnanosti podporou živnostníkov, farmárov, malých a stredných podnikateľov, ďalej aktívnu podporu a rozvoj dopravnej infraštruktúry a stimuláciu rozvoja cestovného ruchu,“ povedal na tlačovej konferencii Hudacký.

Poznamenal, že Prešovský kraj má veľký potenciál v prírodnom bohatstve a historických pamiatkach svetového významu, čo treba využiť. Potenciál regiónu je však podľa neho predovšetkým v schopných, aktívnych a obetavých ľuďoch a je povinnosťou ho bezodkladne využiť. V oblasti dopravy sa chce zamerať na presadenie rýchlostnej cesty R4 a tzv. modrého variantu okolo Domaše s tunelovým riešením cez horský priechod Petič.

Koalícia KDH, SDKÚ-DS a Most–Híd postaví spoločnú kandidačnú listinu na poslancov PSK v plnom počte, t. j. 62 poslancov. Odovzdať by ju chcela zrejme budúci týždeň.

Okrem Hudackého už odovzdali svoju kandidatúru na predsedu PSK dvaja kandidáti. Slovenská ľudová strana navrhla 54-ročného podnikateľa Jozefa Mihalčina z Vranova nad Topľou. Druhým kandidátom je Vladimír Klein, 61-ročný riaditeľ mestského podniku zo Spišskej Belej. Jeho nomináciu podala Ľudová strana Naše Slovensko.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie