Ľubomír Hudačko Správy

Známa prešovská firma rozširuje výrobu: Nová práca pre vysoko kvalifikovaných ľudí!

Zamestnáva takmer štyri stovky ľudí, konkurenciou sú jej tri japonské firmy. Známa prešovská spoločnosť nezaháľa a rozširuje výrobu. Ľudia tak majú šancu získať novú prácu.

Ilustračný obrázok k článku Známa prešovská firma rozširuje výrobu: Nová práca pre vysoko kvalifikovaných ľudí!
Zdroj: TASR

Investíciu do novej výrobnej haly i technológie predstavila prešovská technologická spoločnosť Spinea. Upozornila tiež na novú generáciu svojho patentovaného výrobku reduktora, teda prevodovky. Rozšírenie výroby o nový model prinesie v horizonte dvoch až troch rokov v Prešove asi 60 nových pracovných miest.

Investícia nad 20 miliónov eur

„Celková výška investície sa pohybuje okolo 20,5 milióna eur. Z toho 15 miliónov eur je alokovaných na nákup vysoko presných obrábacích centier a 5,5 milióna eur bolo alokovaných na výstavbu novej výrobnej haly. Zaujímavé je, že sme nielen nakupovali tieto sofistikované výrobné zariadenia, ale sme sa s výrobcami aj aktívne podieľali na návrhu a konštrukčnom riešení zariadení, pretože sú jedinečné pre naše podmienky,“ povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Spinea Ľubomír Bezák.

Nová hala stojí vedľa starej na Sídlisku III v Prešove a približne 50 % novej technológie už vo fabrike reálne majú. Zvyšné stroje prídu v roku 2015. Časť projektu je financovaná aj z európskych fondov. Spoločnosť momentálne vyrába približne 40 000 reduktorov ročne a svoju výrobu chcú zvýšiť na 65 000.

Výrobky pomáhajú aj pri liečbe chorôb

Rozšírenie výroby prinesie nové pracovné možnosti pre vysoko kvalifikovaných ľudí. Podľa Bezáka pôjde v prvej etape o CNC operátorov a programátorov, v druhej zasa o konštruktérov, vývojárov, technológov a pracovníkov marketingu i predaja. V súčasnosti zo 60 miest už obsadili 11.

Spinea už 20 rokov vyrába vysoko presný reduktor, patriaci do kategórie hi-tech výrobkov. Zamestnávajú momentálne 360 ľudí a ich jedinou konkurenciou sú tri japonské spoločnosti. Ich výrobky pomáhajú pri kontrole hraníc, pri liečbe chorôb, sú súčasťou mnohých obrábacích strojov a dokonca aj urýchľovača jadrových častíc CERN.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM