Šport

V športovej hale na Základnej škole Sibírska bol na programe 14. ročník kvalitne obsadenej medzinárodnej súťaže v Taekwondo ITF Prešov Open 2016. Nestratili sa ani členovia nášho športového klubu ŠK Taekwon-Do GE - BAEK Prešov. Tí získali až 11 zlatých medailí.

Ilustračný obrázok k článku Zišlo sa u nás viac ako dvesto taekwoondistov: Členovia prešovského klubu získali až 11 zlatých medailí
Zdroj: Mesto Prešov

Súťaže sa zúčastnilo celkom 210 športovcov zo 7 krajín Slovenska, Slovinska Českej republiky, Bieloruska, Bulharska, Maďarska a Rumuska. Na tomto, kvalitnými športovcami nabitom, podujatí sa nestratili ani členovia prešovského športového klubu ŠK Taekwon-Do GE – BAEK Prešov.

Nezískali síce cenu za najlepší klub v celkovom počte dosiahnutých bodov, ktoré sa udeľujú za prvé tri miesta, ale aj napriek tomu si odniesli v súťažných kategóriách spolu 11 zlatých medailí, 4 strieborné a 10 bronzových medailí.

Po príchode oneskorených súťažiacich z Maďarska, mohla začať samotná súťaž v jednotlivých disciplínach – od najmenších vekových kategórií a najnižších technických stupňov. Súťaženie pokračovalo finálovými bojmi, ktoré boli v prestávkach vyplnené kultúrnym programom vystúpením Pole Dance. Po oba dni boli rozdávané aj medaily spolu s diplomami, priebežne po ukončení jednotlivých kategórií.

Súťaže boli ukončené poslednou disciplínou v prerážaní dosiek tzv. power test, po čom nasledovalo vyhlasovanie najlepších žiakov – čok, juniorov- riek, seniorov- rieka troch najlepších klubov. Tento rok prvenstvo získala Rumunská federácia kórejských bojových športov na čele s Rómeom Tulkosom držiteľom IV. danu viceprezidentom Rumunskej federácie kórejských bojových športov.