Správy

Zemplínske more zaujalo kamery: V častiach Šíravy točili VIDEOKLIP

V jednotlivých častiach Zemplínskej šíravy nakrúcali zábery a scény do videoklipu.

Ilustračný obrázok k článku Zemplínske more zaujalo kamery: V častiach Šíravy točili VIDEOKLIP
Zdroj: youtube.com

Skupina Exotik predstavila novú skladbu a videoklip Rande. Autorom piesne je Dávid Blicha, s jej úpravou mu pomohol Peter Halgaš a Kristián Dufinec. Text napísala Edita Gráčiková. Kameru a strih klipu realizoval Cube Art, Adrian Jenčo. V klipe účinkujú mladí ľudia z folklórnych súborov Stropkovčan a Topľan.

Rande

Štvorica mladých chalanov aktuálne prichádza s novinkou Rande, ktorá je zmesou latina a slovenského folklóru. Skladba vznikla v čase pandémie a „moderno“ s folklórom spája nielen v hudbe, ale aj v texte.

„Naša kapela mala vždy najbližšie k folklóru, ale radi experimentujeme. Máme už veľa zaujímavých skladieb, kde sa spája folklór s modernou hudbou. Chceme ľudové skladby dostať čo najbližšie k mladej generácii a aj takéto spojenie tomu môže do veľkej miery pomôcť,“ hovorí frontman a spevák kapely Dávid Blicha.

Aj na Šírave

K pesničke vznikol aj zaujímavý klip. „Postavený je na tom, že krásna tanečnica si dá vedome alebo nevedome rande s každým členom kapely. Klip sme nakrútili v priebehu jedného dňa. Začínali sme skoro ráno v meste Humenné pred Vihorlatským múzeom. Ďalšie zábery a scény sme nakrúcali v jednotlivých častiach Zemplínskej šíravy,“ dodáva Blicha.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24/Tasr
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM