Ľubomír Hudačko Kultúra

Zaznačte si už teraz do kalendárov: TOP 10 akcií tohto leta v Prešove a okolí

Leto sa už blíži a my sme zacielili na podujatia, ktoré môžete počas neho zažiť v Prešove a okolí. Tu je výber akcií, ktoré radíme medzi top.

Ilustračný obrázok k článku Zaznačte si už teraz do kalendárov: TOP 10 akcií tohto leta v Prešove a okolí
Zdroj: TASR

Deň kvetov

21. júna 10:00 – 15:00 v EkoParku

Prešovčania aj ľudia z okolia budú mať už onedlho možnosť pokochať sa na výstave herbárov z rastlín a drevín rastúcich v areáli Ekoparku. Voľný vstup.

Medzinárodný festival paličkovanej čipky

22. júna – 24. júna STM – NKP Solivar, Sklad soli

Milovníci čipky si prídu na svoje už onedlho. A to na Medzinárodnom festivale paličkovanej čipky. Počas troch dní si budete môcť vychutnať atmosféru výroby čipkovaných diel spojenú s kultúrnym programom. Voľný vstup.

Folklór Prešov

22. júna 15:00 – 17:30 Pešia zóna

Tí, čo majú radi slovenský folklór, sa potešia na 13. ročníku festivalu Folklór Prešov. Na hlavnom pódiu na Hlavnej ulici sa predstavia všetky najznámejšie folklórne súbory a skupiny Prešova a okolia. Voľný vstup.

Šarišský okruh veteránov

23. júna – 25. júna Hlavná

V Prešove uvidíme aj historické vozidlá. Nechajte sa pozvať na stretnutie priaznivcov auto-moto veteránov spojené s výstavou historických vozidiel. Voľný vstup.

Detská VRL

24. júna 13:00 – 16:00 Velodrom

Športový klub Velodrom Prešov Slovakia pozýva priaznivcov cyklistiky na detské cyklistické preteky. Príďte povzbudiť mladé športové talenty a prežiť príjemné popoludnie na špičkovom cyklodrome. Voľný vstup.

14. Kapušianske folklórne dni

24.6. od 17.30 – 25.6. do 18.20 v Kapušanoch

Prešovskí heligonkári, SĽUK, Jožko Jožka, Kapušanske richtaroše, ohňostroj a ďalšie lákadlá či vystúpenia môžete zažiť počas dvojdňového podujatia Kapušianske folklórne dni.

Fragaria Cup

2. júla – 6. júla Jazdecká

Medzinárodný mládežnícky futbalový turnaj Fragaria Cup opäť v Prešove. Na tento ročník je prihlásených 134 tímov z 11 krajín sveta. Futbal je fenomén, ktorý spája ľudí bez ohľadu na vek, pohlavie či farbu pleti. Čaká nás 5 dní plných krásnych futbalových zážitkov a momentov.

Tour de Prešov

8. júla 16:00 – 9. júla 18:00 Hlavná

Už 3. ročník medzinárodného cyklomaratónu Tour de Prešov oficiálne začne 8.7.2017 o 16:00 na poslednom existujúcom velodróme na Slovensku. Tradícia cyklistiky v Prešove je naozaj bohatá, čo potvrdzuje aj stúpajúci trend záujmu o tento šport v Prešove a na Slovensku.

Pivný Festival

27. júla – 6. augusta Jazdecký areál

K letu už neodmysliteľne patrí Pivný festival. Až 11 festivalových dní bude znamenať takmer 100 druhov piva, vrátane viacerých špeciálov, alko aj nealko ciderov a radlerov z domácej produkcie, Čiech a Moravy, ale aj Nemecka či Belgicka.

3. Prešovský cyklomaratón

26. augusta 13:00 – 20:00 Hlavná

Podujatie v štýle free cyklistiky je určené pre širokú verejnosť s cieľom ochrany a podpory zdravia prostredníctvom cielenej telesnej aktivity a ako prevencia civilizačných ochorení so zameraním na pozitívny vplyv cykloturistiky na zdravie a ponesie sa pod heslom „Vypnime počítače, televízory, opusťme gauče a hor sa do prírody.“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie