Kultúra

Zákulisie, šatne aj príprava nového muzikálu: Divadlo pozýva na Deň otvorených dverí

Verejnosť pozvú aj do fotoateliéru, kde si bude môcť vyskúšať divadelné kostýmy i parochne. Herci DJZ sa predstavia návštevníkom inak ako v hereckých rolách.

Ilustračný obrázok k článku Zákulisie, šatne aj príprava nového muzikálu: Divadlo pozýva na Deň otvorených dverí
Zdroj: Facebook.com/Divadlo Jonáša Záborského

Divadelné zákulisie, dielne, šatne aj prípravu nového muzikálu odhalí verejnosti Divadlo Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove v rámci nedeľného (4. 6.) Dňa otvorených dverí (DOD).

V poradí 15. ročník tradičného podujatia odštartuje v nedeľu o 14.00 h. Informuje o tom Prešovský samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

Vyrobia si magnetky

Prešovské divadlo na Námestí legionárov ponúkne štvorhodinový program.

„Hlavnou aktivitou podujatia budú určite divadelné odhalenia. Pôjde o organizované exkurzie do zákulisia divadla s nahliadnutím do príprav známeho broadwayského muzikálu Chicago, ktorý sa hrdí množstvom divadelných a filmových ocenení,“ uvádza.

Súčasťou podujatia budú tvorivé dielne i samostatná divadelná dielňa, kde si návštevníci vlastnoručne vyrobia odznaky či magnetky.

Divadlo verejnosť pozve aj do fotoateliéru, kde si bude môcť vyskúšať divadelné kostýmy i parochne. Samotní herci DJZ Prešov sa tentoraz predstavia návštevníkom inak ako v hereckých rolách, v balónovej šou pre nich budú vyrábať postavičky z nafukovacích balónov.

Aj v Historickej budove

DJZ bude mať pre verejnosť pripravené aj rozprávkové kino s projekciami svojich archívnych rozprávok či divadelné šminkovanie. Program doplnia ukážky prvej pomoci pracovníkov Slovenské Červeného kríža.

Tohtoročný DOD v DJZ v Prešove privíta návštevníkov aj vo svojej Historickej budove na Hlavnej ulici.

O 17.00 hod. ponúkne rozprávku Hrôzostrašné príbehy strýka Montaguea v réžii Michala Náhlika.

archívne foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM