Ľubomír Hudačko Rôzne

Zahraničného šéfredaktora oslovili krásy v našom meste: Prešov vo francúzskom časopise!

Infocestu po Slovensku v vrátane zastávky v Prešove absolvoval šéfredaktor francúzskeho turistického magazínu. A v ňom ponúkne prešovské NAJ!

Ilustračný obrázok k článku Zahraničného šéfredaktora oslovili krásy v našom meste: Prešov vo francúzskom časopise!
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Štrnásťstranový článok o Slovensku tak bude prezentovať aj prešovské naj. Naše mesto svojou návštevou poctil šéfredaktor francúzskeho turistického magazínu Meet and Travel Mag –François Perruche.

Prešov sa tak ocitne na stránkach známeho francúzskeho turistického časopisu. Krásy či výnimočnosti Prešova a okolia budú mať možnosť spoznať aj za našimi hranicami. História a tradície, ktoré sa dodnes v Prešove uchovávajú v podobe rôznych podujatí, osobitosti okolia ako aj samotná atmosféra centra mesta zaujala Perrucheho natoľko, že nimi písaným slovom bude motivovať čitateľov na návštevu metropoly Šariša.

„Počas prezentácie sme veľa komunikovali, pán Perruche bol nadšený z historického centra, kvetinovej výzdoby, ako aj z budovy Čierneho orla, v ktorej videl potenciál pre incentívny turizmus, ako aj perspektívnom využití opálu a soli,“ uviedol Peter Dráč, vedúci oddelenia podnikateľskej činnosti, cestovného ruchu a MIC. Rovnako prezradil tajnú vášeň šéfredaktora, ktorou je hádzaná, v rámci čoho mu bol dobre známy aj Tatran Prešov. „Úpenlivo si robil poznámky o prešovských športových úspechoch, o Tatran handball aréne, oboznamoval sa s kapacitou i možnosťami jej ďalšieho využitia,“ dodal Dráč.

Informácie portálu Prešov24 sprostredkovala Veronika Kmetóny Gazdová

O Prešove sa dočítame vo Francúzsku: Návštevou mesto poctil šéfredaktor časopisu
2
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM