Ľubomír Hudačko Šport

Prvými zápasmi vyraďovacej časti pokračovala na ihrisku ZŠ Československej armády Prešovská Hokejbalová liga. Ako hralo vaše obľúbené mužstvo? To si môžete prezrieť v našom prehľade, miestami šlo o napínavé súboje.

Ilustračný obrázok k článku Začalo sa play off Prešovskej hokejbalovej ligy: Ako hralo vaše obľúbené mužstvo?

Štvrťfinálové zápasy (na 3 víťazstvá):

HBC Panthers – HBC Pirates 9:5 (4:3, 2:0, 3:2)

• Stav série: 1:0

Všetky tri zápasy Základnej časti síce vyhrali Pantheri, ale aj to až po poriadnych bitkách. Preto sa v tejto štvrťfinálovej sérií môžeme tešiť na napínavé a hlavne tvrdé súboje v ktorých neuhne zo súboja určite ani jedno mužstvo. Piráti mali do prvého zápasu raketový vstup no o rýchle vedenie 2:0 postupne prišli, keď Pantheri využili hlavne svoje dlhoročné skúsenosti a postupne ovládli celé stretnutie, čim sa ujali vedenia v sérií 1:0.

HBC Paluto – HBC Šindliar 9:4 (3:1, 3:1, 3:2)

• Góly: Džupina 3, Smrek 3, Mitra 2, Španiel – Ant. Imrich, Palenčár, Matejka, Lamač
  • Brankári: Kováč – Lukáš Šoltys
  • Vylúčenia: 5:4
  • Rozhodcovia: Sála, Fígel
  • Počet divákov: 41

Táto štvrťfinálová dvojica má oveľa jednoznačnejšieho favorita vo farbách Paluta. Omnoho skúsenejšie mužstvo v ktorého farbách pôsobí aj zopár hráčov Extraligy SHbÚ neponechalo od začiatku nič na náhodu a vidieť, že sériu chcú rozhodnúť v čo najkratšom čase.

Druhé Štvrťfinálové zápasy:

HBC Šindliar – HBC Paluto 9:17 (5:4, 2:7, 2:6)

• Stav série: 0:2

Hráči Šindliara v druhom zápase zvolili na svojho súpera inú taktiku, ktorá im však prinášala úspech len do 25 minúty a stavu 7:7. Potom začalo úradovať trio Smrek – Mitra – Džupina, ktoré v závere druhej tretiny štyrmi gólmi (dva v oslabení) v rozpätí troch minút dokonale zastavilo rozlet domácich.

• Patrik Mitra: „Šindliar dnes „makal“ nebol to ľahký zápas, ale zvládli sme ho. Rozhodnúť o postupe budeme chcieť už v najbližšom zápase."
  • Martin Smrek: „Chybami v obrane, sme dali nášmu súperovi veľa priestoru a preto sme aj toľko inkasovali. V ďalších zápasoch sa tomu musíme vyvarovať, lebo so skúsenejším súperom by sa nám to mohlo vypomstiť."

HBC Pirates – HBC Panthers 3:2 pp. (0:0, 2:0, 0:2 – 1:0)

• Stav série: 1:1

A je to tu! Piráti známi svojou bojovnosťou opäť raz ukázali, že sa s nimi určite musí počítať. Zápas v ktorom boli jednoznačne lepší, no hlavne disciplinovanejší rozhodol v predĺžení Dominik Dolhý.

• Roman Baláž: „Zápasy Play Off sú úplne o niečom inom a my začíname opäť od začiatku."