Ľubomír Hudačko Rôzne

Vzdelávanie seniorov v Prešove má zelenú: Prvý modul bude záhradkárstvo a ovocinárstvo

Mesto Prešov už čoskoro začne s bezplatným vzdelávaním v rámci schváleného projektu Aktívni seniori – atraktívne mesto. Projekt je zameraný na aktívne starnutie seniorov prostredníctvom rozširovania ich zručností a vedomostí tak, aby napomáhal zvyšovaniu kvality ich života.

Ilustračný obrázok k článku Vzdelávanie seniorov v Prešove má zelenú: Prvý modul bude záhradkárstvo a ovocinárstvo
Zdroj: Dnes24.sk

Projekt bol schválený v septembri roka 2013 a následne začal proces implementácie projektu. Neočakávané prekážky, ako aj novelizácia zákona pri procese verejného obstarávania, oddialili termín spustenia prvých vzdelávacích modulov. Mesto Prešov chce však ubezpečiť všetkých prihlásených, že vzdelávacie moduly prebehnú podľa harmonogramu, len s miernym časovým posunom.

Predpokladaný začiatok prvého vzdelávacieho modulu – Záhradkárstvo – Ovocinárstvo – je v druhej polovici apríla 2014. Účastníci prvého vzdelávacieho modulu, a následne aj všetci ostatní, budú včas upovedomení o začiatku ich vzdelávacieho modulu.** Všetci, ktorí majú záujem si zistiť, či sú zapísaní na nimi vybrané vzdelávacie moduly, si to môžu overiť na stránke mesta Prešov**. V tejto sekcii sú sprístupnené informácie o jednotlivých vzdelávacích moduloch ako aj zoznamy prihlásených. Zoznamy sa priebežne aktualizujú každý mesiac. Projekt je spolufinancovaný ESF prostredníctvom OP Vzdelávanie.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie