Futbal

Futbalistky Tatrana Prešov v rôznych vekových kategóriách potešili oko diváka. Nadelili debakel a mladšie žiačky vyhrali aj turnaj. Pozrite si výsledky.

Ilustračný obrázok k článku Výsledky prešovských futbalistiek potešili: Nadelili debakel a vyhrali aj turnaj
Zdroj: archív Diany Mackovej

Ako hrali prešovské futbalistky uplynulé zápolenia? To napovedia podrobné súhrny výsledkov, dievčatá však v každom prípade potešili, kedže vyhrali aj celoslovenský turnaj organizovaný Slovenským futbalovým zväzom.

1.FC Tatran Prešov-ženy – FK Poprad 3:0 (3:0)

• Góly: 26´34´Semanová, 12´Žemberyová
  • Zostava: Lešková (78. Kuchariková) – Bačová, Žemberyová, Semanová, Macková „K“, Smalcová (46. Šimčíková), Sedláková, Vranková, Knišová, Marušová (78. Ličaková), Lackovičová (46. Verčimáková).

Hodnotenie trénera Mareka Semačíka: "Výsledky Popradu za posledné kolá vzbudzovali rešpekt, a preto sa očakával ťažký zápas. Naše dievčatá však od úvodných minút šli na 100%. Za prístup a nasadenie chválim každú jednu hráčku.“

16.kolo

ŠK Štich Humenné – 1.FC Tatran Prešov-ženy 0:12 (0:5)

• Góly: 5´(p.k.) 15´ 65´ 87´ Semanová, 61´ 75´ 83´ Lackovičová, 18´ 48´ Smalcová, 9´ Verčimáková, 13´ Marušová, 63´ Vranková
  • Zostava Kuchariková – Gumanová, Žemberyová, Semanová, Macková, Smalcová (57. Ličaková), Vranková, Sedláková, Marušová „K“, Knišová (46. Lackovičová), Verčímáková (46. Oršuľáková)

Hodnotenie trénera Mareka Semačíka: "Zápas v Humennom si dievčatá užili. Cez prestávku sme si povedali, že síce vyhrávame 5:0, ale hra nie je až tak dobrá. Dievčatá si slová zobrali k srdcu a druhý polčas bol futbalovo lepší. Dievčatá sa snažili hrať kombinačne, čo nám aj z veľkej časti vychádzalo. Treba popracovať na premieňaní šancí,“ povedal pre klubový web 1fctatran.sk.

Okrem týchto výsledkov sa v Poprade konal celoslovenský turnaj dievčat do 12 rokov. Turnaj bol zaujímavou konfrontáciou dievčat s ročníkom nar. 2005 a mladšie, keďže tieto kategórie nemajú dlhodobú súťaž ani žiadne turnaje. Vo finálovom zápase celozápasovú prevahu korunovali Prešovčanky minútu a pol pred koncom, keď krásnou strelou pod brvno rozhodla o víťazstve na celom turnaji Luptáková.