Správy

Výpadok z príjmov má 300-tisíc eur: Divadlo víta možnosť hrať pre 50 percent divákov

Začiatkom decembra plánuje Divadlo Jonáša Záborského v Prešove odohrať premiéru známeho muzikálu. Záujem o predstavenie je totiž veľký.

Ilustračný obrázok k článku Výpadok z príjmov má 300-tisíc eur: Divadlo víta možnosť hrať pre 50 percent divákov
Zdroj: Dnes24.sk

Predstavením Ťapákovci pokračuje Divadlo Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove po uvoľnení opatrení v súvislosti s pandémiou ochorenia Covid-19 vo svojej činnosti.

Veľký záujem

„Vítame možnosť hrať pre 50 percent divákov v našich sálach. Preto už v nedeľu 22. 11. prichádzame do historickej budovy s predstavením Ťapákovci, ktoré malo premiéru v septembri. Radi privítame zhruba tých 120 až 130 divákov,“ povedal riaditeľ divadla Ján Hanzo.

Záujem o predstavenie je podľa jeho slov veľký. „Divadlo v podstate novú sezónu začalo. V septembri sme mohli hrať až pre 500 divákov, takže v podstate naša historická budova bola plne vypredaná, fungovali sme, ale potom prišli znova opatrenia, znižovanie počtu až na 50 divákov. Divácky záujem bol veľký. Vraciame sa späť do rozbehnutého vlaku,“ priblížil Hanzo.

Aby divadlo hralo

Aj počas toho, ako nemohli hrať pre divákov, pokračovali v skúšaní muzikálu, rockovej opery Jesus Christ Superstar.

„V piatok 11. decembra v prvej premiére, v sobotu 12. decembra v druhej premiére a o týždeň v tretej premiére uvedieme na Slovensku tento veľký áčkový muzikál na Veľkej scéne. Samozrejme, boli sme zvyknutí na 600 a viac ľudí, teraz to bude 300 a viac divákov, ale myslím si, že to je veľmi dôležité, aby divadlo hralo, fungovalo a za zachovania všetkých opatrení bezpečne odovzdávalo umenie svojim divákom,“ skonštatoval Hanzo s tým, že doteraz nikto zo zamestnancov nebol pozitívne testovaný na ochorenie Covid-19.

„Ak by došlo k tomu, že by sa niekto nakazil a bol by v kontakte s ostatnými, samozrejme, by to predstavenia aj premiéru postihlo, pretože nie je možné všetkých nahradiť,“ doplnil riaditeľ divadla. Čo sa týka výpadku príjmov v súvislosti s koronakrízou, podľa Hanza ich odhadujú približne na 300-tisíc eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie