Banskobystričania hrali doma po dlhých 21 mesiacoch a 4 dňoch pre rekonštrukciu štadióna, ktorá ešte nie je dokončená. Napriek tomu sa pri Hrone hrať mohlo.

Ilustračný obrázok k článku Výkony ako na hojdačke: Po výprasku tentoraz Prešov vyhral, nedostal ani jeden gól
6
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Pri Hrone sa teda hrať po dlhom čase mohlo, avšak úvod domáci nezachytili. Prešov využíval ponúknuté šance a dostal sa do vedenia.

V tretej minúte inkasovala Bystrica v oslabení, keď sa v klbku hráčov v bránkovisku presadil a dotlačil puk medzi žrde Welychka. Barani mali potom prevahu, no Bespalov podržal svoj tím.

Na úkor krásy

A to aj na konci tretiny po dorážke Cardwella a razantnej strele Ščerbaka spomedzi kruhov.

Aktívnejší boli domáci, ale snaha a bojovnosť bola na úkor pekných akcií či presnejších prihrávok.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Nástup do tretej tretiny vyšiel Prešovu. Do úniku sa dostal Čacho a zužitkoval ho – 0:2. Bystričania zostali zaskočení, iba postupne sa dostávali do hry.

Posledný do prázdnej

Na opačnej strane Východniari nevyužili presilovku.

Bojovný hokej na oboch stranách pokračoval. Dve minúty pred koncom domáci odvolali brankára, hrali v šestici, no Nauš poslal nekompromisne puk zo stredného pásma do opustenej svätyne súpera.

HC´05 Banská Bystrica – HC 21 Prešov 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

• Góly: 3. Welychka (Michnáč), 42. Čacho, 59. A. Nauš (Glazkov, Ľalík).
  • vylúčení na 2 min. 4:4,
  • presilovky: 0:1,
  • oslabenia: 0:0,
  • bez divákov

Banská Bystrica: Belányi – Španko, Ďatelinka, Cardwell, Boldižár, Kostromitin, Breton – G. Gabor, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Bubela, Šoltés – Fossier, Berger, Ščerbak – Melcher, Sojka, K. Jendroľ

Prešov: Bespalov – Glazkov, Rajnoha, O. Turan, D. Jendroľ, Rais, Bakala, F. Fekiač, D. Růžička – Šimun, Zagrapan, Lialka – Ľalík, V. Fekiač, Žilka – Michnáč, Čacho, Welychka – Miškuf, T. Klíma, A. Nauš.