Iné športy

Výhra nad Malackami bola drvivá: Prešovskí hádzanári vyhrali takmer o 30 gólov

Hádzanári Tatrana Prešov majú za sebou 1. zápas v roku 2018. V dohrávke 13. kola zdolali Strojár Malacky vysoko 45:18 a stále vedú ligovú tabuľku.

Ilustračný obrázok k článku Výhra nad Malackami bola drvivá: Prešovskí hádzanári vyhrali takmer o 30 gólov
Zdroj: TASR

Tatran odohral zápas pri neúčasti trojice Hrstka, Číp a Kasal, úspešne reprezentujúcej Českú republiku na ME a pri zranení trojice Krok, Rábek a Pekár iba s 8 hráčmi, vrátane dvojice brankárov. Celý duel teda nemal tréner Slavko Goluža možnosť striedať a hráči odtiahli na palubovke plných 60 minút.

Niečo také nezažil

„Bolo to zaujímavé a niečo také som doteraz ešte nezažil. Každý vedel, že bude hrať celý zápas, ale išli sme s jasným cieľom a som rád, že sme aj v tomto zložení potiahli a vyhrali jednoznačným rozdielom. Sústredili sme sa aj na to, aby sa nikto nezranil, inak by sme asi dohrávali v piatich. Zrejme aj tak by sme dokázali vyhrať, ale bolo by to nepríjemné,“ analyzoval po stretnutí Lukáš Urban, ktorý sa do zostavy vrátil takisto po zranení, ktoré ho pripravilo o kvalifikačné zápasy v tíme slovenskej reprezentácie.

Tatranu v neľahkej situácii pomohlo aj angažovanie mladého čiernohorského reprezentanta Petara Abramoviča, ktorý síce nastúpil na preňho netradičnom poste ľavého krídla, ale k víťazstvo prispel dvoma gólmi. „Ja som síce nehral na svojej tradičnej spojkovej pozícii, ale nevadilo mi to. Som tu na to, aby som pomohol a keď treba zaplniť miesto, tak to urobím. Bolo nás málo, ale platí, že kto je tu, musí hrať a ukázať všetko čo v ňom je. Som samozrejme rád aj tomu, že som za Tatran dal prvý gól,“ povedala po stretnutí nová posila klubu.

Abramovič pred premiérou absolvoval s tímom iba dva tréningy, ale s prijatím v kabíne je nadmieru spokojný. „Mančaft i tréneri sú super. Som rád, že je tu toľko chlapcov z Balkánu. Bude pre mňa oveľa ľahšie zvyknúť si. V rodnom jazyku môžem komunikovať aj s trénerom, čo je takisto výhoda, lebo všetkému rozumiem. Budem sa samozrejme postupne učiť aj po slovensky, aby som mohol dobre rozprávať aj s ďalšími spoluhráčmi. Samozrejme, ešte mi istý čas potrvá, kým sa s tímom zohrám. Som tu ale na to, aby som pre Tatran odvádzal 100 percent a verím, že spoločne dosiahneme dobré výsledky,“ dodal Abramovič.

Spojenie s Chelsea?

Jeho priezvisko samozrejme mnohým evokuje podobnosť s ruským majiteľom futbalovej Chelsea Londýn Romanom Abramovičom, no tu Petar akékoľvek spojenie hneď vyvracia. „Aj keď sa ma na to samozrejme často pýtajú, nie sme v žiadnom spojení. Nemáme spolu nič spoločné,“ usmieval sa čoskoro 20-ročný dvojmetrový hádzanár, ktorý ale predsa len má s futbalom niečo spoločné. Kým uňho definitívne nezvíťazila hádzanárska kariéra, bol to práve futbal a basketbal, ktorým sa pravidelne venoval.

„Hádzaná vyhrala preto, lebo je to pravý mužský kontaktný šport, pri ktorom padá veľa gólov,“ vysvetlil, prečo napokon ostal pri tomto športe, ktorému sa naplno venuje štyri a pol roka najprv v tíme RK Cepelin Cetinje a neskôr v Lovčen Cetinje, odkiaľ do Prešova prišiel.

Už v utorok 23. januára ho pritom spoločne so spoluhráčmi čaká jeden z prvých vrcholov tohto hádzanárskeho roka. V prvom finále Slovenského pohára nastúpi Tatran v domácej THA proti Považskej Bystrici s cieľom obhájiť minuloročný triumf a pridať do klubovej zbierky už celkovo 22 pohár, z toho pätnásty v ére samostatnosti a dvanásty v rade.

Pred finále

„Bude to veľmi dôležitý zápas. Prídu nám pomôcť nejakí chlapci hrajúci za B mužstvo, keďže na rozdiel od ligy za nás môžu hrať pohár, tak budeme aspoň vo väčšom počte. Ale zhruba tá zostava, ktorá hrala proti Malackám, bude musieť potiahnuť aj v utorok. Myslím si, že ale aj tak máme na to, aby sme uhrali dobrý výsledok a pred odvetou mali veľké šance na celkovú výhru v Slovenskom pohári,“ hovorí pred stretnutím Lukáš Urban, ktorý ale v utorok očakáva ťažký zápas. „Považská bude určite chcieť využiť to, že sme v takomto zložení. Ale myslím si, že ak zahráme dobre a splníme, čo nám povie tréner, tak to dopadne pre nás dostatočne na to, aby sme to už potom vonku v odvete uhrali,“ dodal slovenský reprezentant.

Považská Bystrica bola finálovým súperom Tatrana aj v minulej sezóne. Zelenobieli uspeli po dvoch desaťgólových výhrach 40:30 (doma) a 35:25 (vonku). Odveta tohtoročného finále je na programe o týždeň neskôr, v utorok 30. januára v Považskej Bystrici.

Tatran Prešov – TJ Strojár Malac­ky 45:18 (22:9)

  • Najviac gólov: Butorac 14/2, Vučko 11, L. Urban 8 – Oslej 5, D. Stachovič 4
  • 7-metrové hody: 3/2 – 0
  • vylúčenia 1:6.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie