Ľubomír Hudačko Správy

Vyčíňanie mumpsu v Prešovskom kraji: Pribudli ďalšie nové prípady!

V Prešovskom kraji pribudlo osem nových prípadov ochorenia parotitída známeho skôr ako mumps. V prípade chrípkovej epidémie zaznamenal RÚVZ Prešov oproti minulému týždňu zníženie chorobnosti, čo je zrejme výsledkom jarných prázdnin na východe Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Vyčíňanie mumpsu v Prešovskom kraji: Pribudli ďalšie nové prípady!
Zdroj: TASR

Najviac nových ochorení zaznamenal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove v desiatom kalendárnom týždni v okrese Snina. Ako sa uvádza v správe RÚVZ Prešov, dva nové prípady pribudli v okrese Humenné, štyri v okrese Snina a po jednom v okresoch Medzilaborce a Stará Ľubovňa.

Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení bolo hlásených 492 chrípke podobných chorôb, v predchádzajúcom týždni ich bolo 739, čo znamená, že došlo k poklesu chorobnosti v porovnaní s predchádzajúcim deviatym kalendárnym týždňom.

Najviac chorých na mumps je od začatia epidémie v okrese Humenné, aktuálne je ich 107. V Humenskom okrese sa objavili aj v Slovenskej Volovej, Hažíne nad Cirochou, Rovnom, Humennom, Jasenove, Kamenici nad Cirochou, Jabloni, Zbudskom Dlhom a najviac, 91 prípadov, v rómskej osade Podskalka.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM