Ľubomír Hudačko Futbal

Východniarske derby je tu: Prešov si zmeria v pohári sily s Košicami!

Východniarske derby sa predsa len v aktuálnej sezóny uskutoční, hoci sa Tatran z elity v Corgoň lige porúčal. Zaslúži si však dvojzápas s Košicami v rámci Slovnaft Cupu, čo bude ostro sledovaný súboj ako za starých čias. Teda, aspoň v to veríme.

Ilustračný obrázok k článku Východniarske derby je tu: Prešov si zmeria v pohári sily s Košicami!
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Prešov si totiž svojich fanúšikov vôbec v II. lige neudobruje a podáva nestabilné výkony.

Po slabých výsledkoch na ihriskách súperov už neraz zakopol aj doma a to znamená 9-bodovú stratu na lídra z Podbrezovej. Tešiť sa tak môže aspoň na 1/4 finále pohára, ktorý mu do vienka privial mimoriadne neobľúbeného súpera, ktorý je navyše rivalom. Pre trest za kartu v lige navyše nebude môcť hrať jeden z najlepších hráčov Peter Nworah, čo bude iste škrt cez rozpočet.

Po výmene trénera Kozáka za Jaroslava Galka sa nedarilo ani druhému východniarskemu tímu, ktorý sa na Šariši predstaví, MFK Košice tápali a hlavne vonku nedávali góly. Príchodom lodivoda Radoslava Látala sa však situácia zlepšila, hoci nie hneď od začiatku. Pozitívne ale je, že v lige sa mužstvo zdvihlo a neprehralo už tri duely v rade. V Nitre v uplynulom kole dokonca zvíťazili a poskočili už na 8. miesto. To je pred ťažkým duelom v Prešove určite sľubná bilancia. **V kádri bude zrejme chýbať len zranený Miroslav Viazanko. **

Čo ale Košičanov tešiť môže je fantastická vzájomná bilancia s Prešovom. Celkom 8 zápasov (!) neinkasovali od zelenobielych gól a neprehrali už 11× za sebou. Najmä fakt, že koňare prešli rezom v kádri a vypadli do nižšej súťaže sú jasným favoritom určite hostia. Je však známe, že z Prešova sa body príliš domov nenesú.

Tatran postúpil v SC zatiaľ cez Čadcu, Bardejov a Dunajskú Stredu. Košičania hrali len dva duely, ale poradili si ako s Ružinou, tak aj so Sereďou. Podarí sa v prvom zápase uhrať proti rivalovi opäť úspešný výsledok? Postupne sa to budeme dozvedať od 16.30. Hlavným rozhodcom bude Horváth

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie