Ľubomír Hudačko Krimi

Východniar pálil alkohol načierno: Teraz má popáleniny, destilačné zariadenie mu vybuchlo!

Finančná správa opätovne upozorňuje občanov, aby sa vyhli nelegálnej výrobe destilátov. Nielenže porušujú zákon, ale ohrozujú aj sami seba.

Ilustračný obrázok k článku Východniar pálil alkohol načierno: Teraz má popáleniny, destilačné zariadenie mu vybuchlo!
Zdroj: Facebook.com/FinancnaSprava

Mužovi v okrese Vranov nad Topľou sa pálenie alkoholu načierno nevyplatilo. Informuje o tom Finančná správa (FS) SR na svojej webstránke.

Ťažké popáleniny

„Nielenže tento prečin preverujú príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy, ale skončil aj v nemocnici s ťažkými popáleninami po tom, ako ho zasiahol výbuch podomácky vyrobeného destilačného zariadenia,“ vysvetľujú z FS.

Finančná správa opätovne upozorňuje občanov, aby sa vyhli nelegálnej výrobe destilátov. Nielenže porušujú zákon, ale ohrozujú aj sami seba.

Podomácky vyrobené

„O tom, že nie vždy sa skončí takáto činnosť bez následkov sa presvedčil aj muž, ktorý skončil v nemocnici s popáleninami. Prípadom sa zaoberá Kriminálny úrad finančnej správy. Ten začal trestné stíhanie pre prečin nepovolenej výroby liehu, tabaku a tabakových výrobkov. Kriminalisti finančnej správy v rodinnom dome v okrese Vranov nad Topľou zaistili podomácky vyrobené zariadenie na výrobu liehu,“ doplnili ďalej z Finančnej správy SR.

Dobrovoľne ho vydal zrejme blízky člen rodiny páchateľa.

Vzhľadom na hospitalizáciu v nemocnici bude poverený príslušník Kriminálneho úradu finančnej správy vykonávať procesné úkony, až keď to dovolí jeho zdravotný stav.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM