Webnoviny - Iné športy

Volejbalová extraliga muži a ženy - sobota

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 18. kola slovenskej extraligy žien vo volejbale:

UKF Nitra – MŠK Žiar nad Hronom 3:1 (-22, 20, 21, 25) 107 min, rozhodovali: Smolko a Szász, 150 divákov Vo vyrovnanom dueli rozhodli napokon väčšie skúsenosti a túžba po víťazstve domácich volejbalistiek Nitry. Žiarčanky sa predstavili pod Zoborom v dobrom svetle, ale po vyhratom prvom sete už nedokázali domácim vzdorovať a nakoniec zápas prehrali.

AC Uniza Žilina – VTC Pezinok 0:3 (-22, –25, –15) 74 min, rozhodovali: V. Kováčik a Hodoň, 100 divákov Domácim hráčkam nevyšli koncovky úvodných dvoch setov, v treťom si už skúsenejšie hostky nenechali ujsť víťazstvo.

VK Spišská Nová Ves – COP Nitra 2:3 (18, –17, 20, –20, –15) 120 min, rozhodovali: Hnát a Kubáň, 500 divákov Spišská Nová Ves dokázala vďaka hernému zlepšeniu držať krok s tímom z čela tabuľky. O víťazstve volejbalistiek Nitry rozhodlo väčšie šťastie v koncovke tajbrejku. Diváci videli vyrovnaný duel, domáce hráčky odvrátili tri mečbaly, o triumfe COP rozhodol až štvrtý v poradí.

VK Gat Solutions Senica – Spoje Paneurópa Bratislava 3:1 (-22, 17, 23, 12) 100 min, rozhodovali: Sloboda a Viktoríni-Lisá, 100 divákov Seničanky pokazili v prvom sete deväť podaní, a tak zákonite v úvodnom dejstve ťahali za kratší koniec. Potom však domáce volejbalistky zlepšili svoj výkon a napokon bez väčších problémov doviedli duel do víťazného konca.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí volejbalovej extraligy mužov:

skupina o 1. – 4. miesto – 1. kolo: VKP Bratislava – VK Slávia Svidník 3:2 (-22, 19, 20, –20, 13) 112 min, rozhodovali: Juráček a Bajči, 385 divákov V dramatickom zápase rozhodli domáci volejbalisti o svojom víťazstve až v tajbrejku.

skupina o 5. – 10. miesto – 2. kolo: VŠK Púchov – VK STU Bratislava 0:3 (-14, –23, –20) 79 min, rozhodovali: Matúš a M. Kováčik, 150 divákov Hostia boli celý zápas vo všetkých herných činnostiach lepší aj zohratejší a nedali domácim volejbalistom Púchova žiadnu šancu na víťazstvo.

Slávia VK PU Mirad Prešov – VKM Stará Ľubovňa 1:3 (-23, –21, 22, –22) 118 min, rozhodovali: Tiňo a Porvazník, 300 divákov Domáci volejbalisti nezvládli dôležitý zápas, hrali vo veľkom kŕči bez patričného sebavedomia. Hostia pôsobili kompaktnejším dojmom a robili menej chýb ako Prešovčania a napokon zvíťazili 3:1 na sety.

VO TJ Spartak Myjava – VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (14, –22, 16, 15) 91 min, rozhodovali: Sarka a Dovičovič, 350 divákov Domáci volejbalisti mali celý zápas pod kontrolou, s výnimkou druhého setu, ktorý prehrali vinou straty koncentrácie. Myjava napokon zvíťazila v pomere 3:1 na sety. Vynikol predovšetkým Martin Minárik, ktorý bol najlepším hráčom duelu. SITA