Správy

Vodiči si vydýchnu: Cestou na Domašu ich na VYNOVENOM úseku neohrozia žiadne výtlky, FOTO

Opravou prešiel takmer kilometer cesty 1. triedy, priľahlá cestná infraštruktúra, 41-ročný most aj niekoľko priepustov. V úseku sa vybudovali i nové priekopy.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči si vydýchnu: Cestou na Domašu ich na VYNOVENOM úseku neohrozia žiadne výtlky, FOTO
3
Galéria

Prešovský samosprávny kraj (PSK) ukončil rekonštrukciu turisticky vyťaženého úseku cesty medzi Malou Domašou a Detríkom v okrese Vranov nad Topľou.

Opravou prešiel takmer kilometer cesty tretej triedy, priľahlá cestná infraštruktúra, 41-ročný most aj niekoľko priepustov. V úseku sa vybudovali i nové priekopy.

Nebezpečný zosuv

Celková investícia predstavuje 2,3 milióna eur a PSK ho financoval cez Integrovaný regionálny operačný program (IROP). Informovala o tom hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

„V úseku sa od spustenia opráv v lete 2022 doteraz zrekonštruovalo 940 metrov komunikácie, a to prostredníctvom výmeny konštrukčných vrstiev vozovky a úpravy podložia. Opravilo sa i šesť priepustov. Na zabezpečenie odtoku dažďovej vody z vozovky sa na komunikácii vybudovalo 844 metrov nových dláždených priekop. V rekreačnom stredisku Domaša – Dobrá sa zastabilizovalo cestné teleso v mieste nebezpečného zosuvu,“ uviedla Jeleňová.

Projekt zahŕňal tiež komplexnú rekonštrukciu 41-ročného a 121 metrov dlhého mosta nachádzajúceho sa v extraviláne Malej Domaše, ktorý vedie ponad rieku Ondava.

Vysoký stupeň ohrozenia

„Bol zaradený do šiesteho stupňa ohrozenia. Vymenili sa na ňom poškodené mostné závery, zrekonštruovali rímsy a sanáciou prešlo i jeho bezpečnostné zariadenie,“ doplnila Jeleňová.

Ako dodala, rekonštrukcia cesty priniesla skvalitnenie povrchových vlastností vozovky a stavebno-technického stavu dotknutého úseku i priľahlej infraštruktúry. Prispela tiež k zabezpečeniu plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky.

Viac záberov nájdete vo fotogalérii.

Objektívom: Zrekonštruovaný úsek Detrík - Malá Domaša na východe
3
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM