Správy

Vodiči sa prvýkrát v roku pasujú so snehom: Kde bola v Prešovskom kraji najhoršia situácia?

Na väčšine územia SR v roku 2021 prvýkrát nasnežilo. Z dispečingu SÚC PSK priblížili, že za posledných 24 hodín bolo nasadených 110 vozidiel.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči sa prvýkrát v roku pasujú so snehom: Kde bola v Prešovskom kraji najhoršia situácia?
Zdroj: Mesto Humenné

Cesty v rámci celého Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sú aktuálne zjazdné. Najhoršia situácia je vo Vysokých Tatrách, kde je na cestách niekoľko centimetrov snehu. Informoval o tom dispečing Správy a údržby ciest (SÚC) PSK.

Do troch centimetrov

Ako ďalej opísali, cesty prvej triedy sú zjazdné, vozovka je mokrá, miestami je na nej kašovitý sneh do troch centimetrov.

Cesty druhej a tretej triedy sú takisto zjazdné, často s kašovitým snehom, miestami s čerstvým do troch centimetrov. Na horských priechodoch je vozovka väčšinou mokrá bez snehu, no na niektorých úsekoch sa nachádza kašovitý a utláčaný sneh. Vo Vysokých Tatrách je jeho hrúbka od štyroch až do piatich centimetrov, ostatné horské priechody s hrúbkou jeden až tri centimetre.

Z dispečingu SÚC PSK priblížili, že za posledných 24 hodín bolo nasadených 110 vozidiel.

Priaznivejšia situácia

Spotrebovalo sa 648 ton inertného materiálu a čo sa týka chemického posypu, použilo sa dokopy 668 ton soli. Ľudmila Čarná z úseku riaditeľa, oddelenia právneho, kontroly a komunikácie SÚC PSK podotkla, že v zimnom období 2019/2020 sa na začiatku zimy vyskytovali snehové zrážky a mínusové teploty, ktoré boli prevažne v horských oblastiach.

V porovnaní s aktuálnym zimným obdobím 2020/2021 je situácia na cestách priaznivejšia a menej náročná na údržbu. Náročnejšie zásahy sú prevažne na horských priechodoch vo vyšších polohách.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy z Prešova

Zdroj: TASR

Najčítanejšie