Krimi

Vodič v Chmeľove počul v návese buchot a hlasy: Polícia následne objavila 10 migrantov!

Polícia na kopci Chmeľov v okrese Prešov zadržala vo štvrtok 28. 1. večer skupinu ľudí z Afganistanu.

Ilustračný obrázok k článku Vodič v Chmeľove počul v návese buchot a hlasy: Polícia následne objavila 10 migrantov!
Zdroj: Dnes24.sk

Polícia zasahovala na mieste na základe hlásenia vodiča nákladného vozidla na linku 158, ktorý počul hlasy a buchot z návesu. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Našli 10 osôb

„Policajti po príchode zistili, že colná plomba je neporušená, ale na bočnej strane návesu je prestrihnuté bezpečnostné lanko. Privolali preto aj kolegov z Finančnej správy. Tí boli oprávnení zlomiť plombu a otvoriť náves. Nachádzalo sa tam desať osôb,“ uviedla Bárdyová.

Ako ďalej povedala, policajti najprv zisťovali, či sú cudzinci v poriadku, či nie sú zranení a potom ich odviedli na oddelenie vykonať potrebné procesné úkony.

Žiadatelia o azyl

„Cudzinci uviedli, že pochádzajú z Afganistanu. Z desiatich ôsmi uviedli dátumy narodenia maloletých osôb, preto im bolo vykonané vyšetrenie na zistenie takzvaného kostného veku. Na základe znaleckých posudkov sa však potvrdilo, že sú to osoby staršie ako 18 rokov. Policajti im odobrali aj daktyloskopické odtlačky prstov a zistili, že cudzinci sú žiadateľmi o azyl v inom členskom štáte, konkrétne v Rumunsku a jeden aj v Grécku,“ doplnila Bárdyová.

Cudzinci budú po vydaní rozhodnutia o zaistení eskortovaní na Útvar policajného zaistenia pre cudzincov (ÚPZC) v Sečovciach.

„Trasa presunu nákladiaka mala byť z Bulharska cez Rumunsko, Maďarsko až na Slovensko. Vodič mal posledný odpočinok v Rumunsku pri meste Temešvár. Hranicu medzi Maďarskom a Slovenskom prekročil cez hraničný priechod Milhosť a pokračoval v smere do Poľska,“ dodala Bárdyová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM