Ľubomír Hudačko Rôzne

VIDEO: Koniec roka na prešovskej ZŠ? Riaditeľka kopala jedenástku!

Rarity a nevšedné udalosti prichádzajú azda len v slávnostné dni. Tak to bolo aj v posledný školský deň na Lesníckej ulici, kde ste mohli vidieť kopať pokutový kop riaditeľku školy Nadeždu Holečkovú. Ako dopadla jej strela a prečo sa vlastne k nej odhodlala?

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Koniec roka na prešovskej ZŠ? Riaditeľka kopala jedenástku!
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Školský rok sa končí, ale priestor na šport je v plnom prúde. Najmä na základnej škole Lesníckej v Prešove, kde slávnostne otvorili nové multifunkčné ihrisko pre žiakov. Pokrstiť ho pokutovým kopom skúsili primátor aj riaditeľka. Pozrite si, ako to zvládli…

Multifunkčné ihrisko na Lesníckej ulici v Prešove postavili za krátky čas, podľa riaditeľky Nadeždy Holečkovej sa naň túžobne čakalo. Miestna základná škola tak má dôvod na radosť.

„Túžili sme po veľkom, ale sme radi, že máme aj takéto. Ja som totiž neverila, že vôbec bude. Často som sa primátora pýtala, či budeme mať multifunkčné ihrisko. Dostávala som kladné odpovede, no prešiel rok, dva. Uverila som až vtedy, keď sa na ňom začalo pracovať. Teraz je to realita,“ povedala Holečková.

Najväčšia spokojnosť je, prirodzene, zo strany detí. Často sa chodili sa na vlastné oči presvedčiť, ako sa vodí novému prírastku. Spokojní sú aj učitelia: „Máme učiteľku, ktorá sa venuje vybíjanej a volejbalu. Otvorenie ihriska privítali teda aj učitelia, naše deti pritom k športu inklinujú, časť je z obcí a tam športujú bežne,“ vysvetľuje.

Ihrisko bude slúžiť na menšie športové podujatia, je totiž v areáli medzi pavilónmi. Viac priestoru by mohlo byť za nimi, kde je trávnatá plocha a podľa riaditeľky sa ráta v budúcnosti aj s jeho obnovou: „Boli k tomu projekty z mesta, dôležité bude riešiť odvodňovanie a všetko je, samozrejme, otázka financií. Zatiaľ sa tešíme z tohto nového prírastku,“ dodala.

Režim na to, komu bude ihrisko slúžiť sa bude postupne stanovovať, odpísaná nie je ani verejnosť. Prvotne však bude slúžiť žiakom: „Aj my by sme chceli mať ihrisko v novom šate dlhé roky. Preto plánujeme realizovať systém tak, aby bol pod kontrolou. Pre verejnosť bude slúžiť za poplatok, aby sa zachovali v dobrom stave čo najdlhší čas,“ dodala Holečková.

Lesnícka má multifunkčné ihrisko: Bude slúžiť aj verejnosti, no hlavne pre žiako
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM