Milan Jusko Kultúra

VIDEO: Herečka Jurišincová sa vyzliekla donaha!

Prešovské divadlo prichádza s ďalšou novinkou a vyráža dych! V poradí tretej premiére tejto sezóny padajú šťavnaté slová, ale dôjde aj na poriadne horúce scény. Mladá herečka priamo na pódiu zhodila zo seba postupne všetko a nezabudla ani na spodnú

V poradí tretím premiérovým titulom tejto sezóny v Divadle Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove je cool dráma Zabijak Joe, ktorú uviedli 30. marca. Hru amerického dramatika Tracy Lettsa s hercami činoherného súboru naštudoval režisér Michal Náhlik.

Príbeh sa odohráva v americkom Texase v prostredí takzvaného „white trash trailer parku“, v ktorom žijú ľudia s nízkym životným štandardom v obytných prívesoch a na túto societu sa hľadí ako na problematickú.

Hra vznikla v roku 1991 a bola autorovou prvotinou. Napriek jej drsnosti ju preložili do 12 jazykov a uviedli v približne 15 krajinách sveta. Dramaturgička Miriam Kičiňová uviedla, že ide o krutý, pritom komický príbeh, v ktorom sa kumuluje násilie a končí sa tragicky. Toto predstavenie je prístupné pre divákov od 18 rokov.

Mladík Chris dlží peniaze, za čo mu hrozí smrť. Východisko vidí v objednávke vraždy svojej matky, ktorá má uzavretú životnú poistku. Chris spolu so svojím otcom, ktorý už síce má inú ženu, oslovia Zabijaka Joea a dohodnú sa, že si peniaze rozdelia.

Protagonisti hrajú medzi dvoma hľadiskami a scény sa odohrávajú v bezprostrednej blízkosti divákov. To, že ide o hru z drsného prostredia, umocňuje aj jazyk postáv, v ktorom nechýbajú vulgarizmy. Prostredie symbolizuje na scéne starý pick-up, asfaltová cesta vytvorená na podklade z polystyrénu a neporiadok. Umelecký šéf divadla Náhlik uviedol, že sezóna sa nesie v duchu Quo vadis, teda kam kráčaš a hľadali teda titul, ktorý by mapoval cestu, ktorou kráča spoločnosť a rodina . „V texte Tracyho Lettsa sme našli zhmotnenie všetkých našich pohľadov a predstáv o súčasnom svete, ktoré sú možno v pohľade niekoho negatívne, ale pre nás sú veľmi realistické a preto sme sa rozhodli ju zrealizovať v takomto prostredí,“ povedal po verejnej generálke Náhlik.

Herec Igor Kasala, ktorý si zahral postavu Chrisovho otca, verí, že predstavenie divákov osloví, pretože sa týka reálnych problémov. //„Samotná hra napriek tomu, že je americká, veľmi sa dotýka podľa mňa aj Európy a Slovenska, pretože hovorí o rozpade spoločnosti, rozpade rodiny. V tej mojej postave hra je o tom, že akosi sa stráca v rodine taká vodcovská osobnosť otca,“ //konštatoval Kasala.

Režisér rolu Chrisa zveril Michalovi Novodomskému, jeho otca si zahrá Igor Kasala, macochu Svetlana Janišová, sestru Jana Jurišincová a Zabijaka Joea stvárni Matej Lacko.

presov24.sk/tasr Video: Milan Jusko

VIDEO: Herečka Jurišincová sa vyzliekla donaha!
1
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie