Ľubomír Hudačko Správy

Veronika Remišová na Facebooku pozdravila Prešovčanov: VIDEO uverejnila z vianočných trhov

Nedávny pracovný výjazd Veroniky Remišovej v metropole Šariša mal zastávku aj pri vianočných trhoch. Odtiaľ sa ministerka prihovorila Prešovčanom.

Ilustračný obrázok k článku Veronika Remišová na Facebooku pozdravila Prešovčanov: VIDEO uverejnila z vianočných trhov
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová pred pár dňami navštívila Prešov a ohlásila odtiaľ dobré správy.

Európska komisia (EK) totiž schválila operačný Program Slovensko 2021 až 2027. SR tak bude môcť začať využívať takmer 13 miliárd eur z nových eurofondov.

Pozdrav z trhov

Investície budú smerovať na zlepšenie života ľudí v regiónoch, energetickú bezpečnosť, digitalizáciu aj na zelené riešenia.

Program Slovensko predstavila Veronika Remišová (Za ľudí) v Prešove na konferencii s názvom Tvoríme lepšie Slovensko.

„Veľmi ma teší úspech, ktorý sme dosiahli s novým Programom Slovensko a reformou eurofondov. V Európskej únii sme medzi prvými šiestimi krajinami, ktoré majú kompletne schválené celé programovanie na nové eurofondové obdobie. Už o niekoľko týždňov tak budeme môcť vyhlásiť z nových eurofondov prvé výzvy,“ uviedla Remišová.

Následne sa presunula na vianočné trhy, odkiaľ na facebooku pozdravila Prešovčanov. Jej slová si môžete vypočuť vo videu.

Zdroj: Facebook.com/remisova.veronika
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM