Ľubomír Hudačko Správy

Veľký Šariš oslovil na odpracovanie si dávok desiatky ľudí: Viacero odmietlo!

Potebujú pomocné stavebné práce či klčovať pozemky a preto urgujú občanov. Vo Veľkom Šariši sa bude taktiež vo veľkom upratovať. Už v júli mesto oslovilo desiatky občanov, aby si odpracovali dávku v hmotnej núdzi, no nesúhlasili všetci. Výber preto opakujú.

Ilustračný obrázok k článku Veľký Šariš oslovil na odpracovanie si dávok desiatky ľudí: Viacero odmietlo!
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Veľký Šariš oslovuje približne šesťdesiatdva občanov, aby sa zúčastnili na výberovom konaní. Vybraní uchádzači si odpracujú tridsaťdva hodín mesačne na malých obecných službách a budú mať nárok na dávku v hmotnej núdzi.

Ako informovala prednostka Mestského úradu vo Veľkom Šariši Mária Gáborová, v júli už takto oslovili šesťdesiat občanov, no ponuku mesta z nich prijalo iba štyridsaťtri. Tí pracujú prvý a tretí týždeň v mesiaci, väčšinou v pondelok a utorok.

Okrem prác, ktoré sa vykonávajú v každom meste, teda napríklad čistenie lesných plôch od kalamitného dreva, čistenie odvodňovacích kanálov, čistenie lesov a zelených plôch od náletových drevín, čistenie a údržba vodných plôch a koryta rieky, pomoc pri likvidácií nelegálnych skládok odpadov, udržiavanie poriadku a údržba cintorínov, participujú aj na kultúrnych a športových podujatiach a starajú sa o športové areály.

V meste však čistia aj Mlynský náhon, robia pomocné stavebné práce či klčujú pozemky, na ktorých chce úrad zriadiť záhradkárskej o­sady.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM