Rôzne

Veľký deň pre Sabinov: Zrekonštruovaný zimný štadión v meste už otvorili

V rámci rekonštrukcie boli takisto inštalované nové elektrické a kontrolné systémy, ktoré umožnia aj vzdialené riadenie a monitorovanie nového chladiaceho systému.

Ilustračný obrázok k článku Veľký deň pre Sabinov: Zrekonštruovaný zimný štadión v meste už otvorili
6
Galéria

Zrekonštruovaný zimný štadión otvorili v utorok v Sabinove. Išlo o modernizáciu strojovne a výstavbu novej betónovej chladiacej dosky pod ľadovou plochou.

Celkové náklady predstavujú sumu 933 600 eur s DPH.

Z toho dotácia, ktorú mesto získalo z Fondu na podporu športu, predstavuje 560 160 eur. Zhotoviteľom stavby bola spoločnosť Primachlad.

„V Sabinove sa vždy hral výborný hokej. Vytvorila sa tu skvelá partia hokejistov, funkcionárov, trénerov. V histórii vidím dva významné medzníky. Rok 1993, keď bola ľadová plocha uvedená do života, a rok 2014, keď došlo k jej prekrytiu. Je rok 2024 a my ponúkame tretí významný medzník, a to uvedenie do života tejto umelej ľadovej plochy po rekonštrukcii. Verím, že hokejisti budú kráčať v šľapajach našich predchodcov a takých osobností, akými sú Vladimír Mihálik, Dalibor Bortňák a Marek Zagrapan,“ povedal počas otvorenia štadióna primátor Sabinova Michal Repaský a doplnil, že chcú pokračovať druhou etapou, vybudovaním zázemia, a treťou, ktorá sa bude týkať chladiacej techniky.

Čo práce obsahovali

Práce obsahovali odstránenie starých chladiacich jednotiek, potrubí, čerpadiel, rozvodov elektroinštalácie a ďalšej techniky.

V strojovni došlo k výstavbe novej priemyselnej betónovej podlahy, zhotoveniu nových omietok a následne k montáži kompletne novej technológie a strojného vybavenia.

V priestoroch ľadovej plochy došlo k výstavbe novej viacvrstvovej technologickej betónovej dosky chladenia vrátane nových rozvodov chladenia, tepelnej izolácie a rozvodov temperovania podložia.

Zníženie zo šiestich ton

V rámci rekonštrukcie boli takisto inštalované nové elektrické a kontrolné systémy, ktoré umožnia aj vzdialené riadenie a monitorovanie nového chladiaceho systému.

Z environmentál­neho a bezpečnostného hľadiska došlo podľa radnice k výraznému zníženiu náplne chladiva, čpavku, z pôvodných šiestich ton na súčasných jeden a pol tony.

Meranie a regulácia strojovne sú plne automatizované s možnosťou vzdialeného prístupu pre možnosť kontroly a riadenia. Zimný štadión je v prevádzke od 16. februára.

Viac záberov nájdete vo fotogalérii.

Objektívom: Zrekonštruovaný zimný štadión v Sabinove už otvorili
6
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM