Ľubomír Hudačko Futbal

Večer šampiónov s futbalistami Tatrana: Hráči si podebatovali s fanúšikmi zoči-voči!

Na Večeri šampiónov nechýbala súťažná atmosféra, ale aj debaty s fanúšikmi na vážne témy. Prišla celá ekipa hráčov na čele s trénerom Jozefom Kostelníkom. Aj on vo vedomostnom pivno-futbalovom kvíze porovnal vedomosti s návštevníkmi. Súboj sa napokon skončil vzácnou remízou!

Ilustračný obrázok k článku Večer šampiónov s futbalistami Tatrana: Hráči si podebatovali s fanúšikmi zoči-voči!
Zdroj: Dnes24.sk

Nesmela chýbať ani súťaž v čapovaní piva a v nej zelenobielych zastupoval brankár Jozef Talian.

Fanúšikov mohlo prísť viac

„Nebolo to po prvýkrát čo som sa chopil pípy, takže som to zvládol v pohode. Musím sa však priznať, že mám vlastnú techniku, nedržím sa 45-stupňového sklonu ako to bolo povedané. Možno aj preto tam chýbalo trochu viac peny," smial sa po svojom čapovacom výkone náš brankár pre oficiálnu stránku prešovského klubu.

Prešovského stredopoliara Petra Liptáka pre zmenu mrzelo, že na akciu neprišlo viac tých, ktorí počas zápasu majú k hre kritické pripomienky. Futbalisti boli pripravení veci vydiskutovať. Fanúšikov z fans sektora ale prišlo iba zopár. „Prišlo ich málo. Aj keď atmosféra na akcii bola dobrá. Ktovie, aké by to bolo, ak by sme zápas pred týmto večerom nezvládli. Možno by ich vtedy prišlo aj viac. Ja mám z toho stále taký nedobrý pocit, neviem, čím to je. V takých podmienkach, v akých fungujeme a hráme myslím si dobrý futbal a prichádzajú už aj góly, vtedy je nás nejako málo. Málo odoziev fanúšikov, že super, chalani. Ale hneď pri prvom nezdare, tak to počujeme z každej strany. Nie som z toho sklamaný ani prekvapený, ale jednoducho je to tak, ako je a dúfam, že sa to niekedy zmení," vyjadril túžbu P. Lipták.

Držať spolu ako jedna rodina

„Tých skutočných fanúšikov tam bolo určite málo. Jedna vec je kričať na zápase, druhá prísť a povedať si veci osobne do očí, ak máš nejaký problém. Myslím si, že všetci hráči prístupní sú. Fanúšikovia si mohli pokecať s každým. Či už to bolo cez mikrofón alebo či to bolo osobne. Vážime si ale, že prišlo aspoň tých pár fanúšikov, ktorí tam boli. Všetko sme si to rozdiskutovali, takže myslím si, že ten večer bol celkom v pohode, " hodnotil stretnutie na Večere šampiónov kapitán tímu Peter Petráš, ktorý mal za hráčsku kabínu hlavné slovo v celej debate.

Nechýbali v nej ani možno menej príjemné konštatovania, ale férovo z oboch strán. Myslí si prešovský kapitán, že takéto stretnutie môže veci zmeniť k lepšiemu? „Ja som ohľadom toho vždy pozitívny. Proti fanúšikom som nikdy nič nemal. Takisto by som bol rád, aby ani oni nemali nič proti nám. Aby sme držali spolu ako jedna rodina, a nie tak, že budeme po sebe vykrikovať oni z tribúny na nás a my na nich z ihriska. Tak by to byť nemalo," dodal ostrieľaný hráč pre oficiálny web Tatrana so skúsenosťami z Ruska i Bulharska.

Vydarený večer si hráči pochvaľovali a vraj by privítali akcie podobného typu aj naďalej.

foto: Viktor Zamborský

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM