Ľubomír Hudačko Správy

Varešky z prešovských školských jedální budú vypekať: PKO sa zmení na festival esteticky pripravených jedál!

Prešov bude pohltený rúškom rozmanitých vôní a chutí a na to všetko sa zmení PKO. Práve tam pozoruhodný festival uzrie svetlo sveta, v plnej paráde budú varešky z prešovských školských jedální, ktoré budú dosýtosti vypekať.

Ilustračný obrázok k článku Varešky z prešovských školských jedální budú vypekať: PKO sa zmení na festival esteticky pripravených jedál!
Zdroj: TASR

Mesto dlhodobo venuje veľkú pozornosť zdravej výžive a zdravému životnému štýlu, realizuje projekty a organizuje v tomto smere rôzne podujatia.

„Význam stravy a výživy pre ľudský a hlavne detský organizmus asi nie je nutné pripomínať, tohtoročný Svetový deň výživy 2014 bude opätovne prezentáciou rôznorodosti a pestrosti jedál a zdravej výživy,“ uviedla hlavnú myšlienku podujatia Mária Tejiščáková z oddelenia školstva.

Jedným z takýchto príkladov je aj každoročné podujatie Svetový deň výživy, ktorý pravidelne organizuje oddelenie školstva MsÚ v Prešove a tento rok pripadajú jeho oslavy po prešovsky na 28. október 2014 v priestoroch PKO so začiatkom od 13:00.

„Mimoriadne esteticky a chutne pripravené jedlá personálom zariadení školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov, ktoré bude aj tento rok možné vidieť a ochutnať, ale aj slávnostná atmosféra v sále PKO Prešov každoročne prispieva k významu dňa výživy,“ doplnila k podujatiu M. Tejiščáková.

foto: ilustračné

Svetový deň výživy v Prešove: PKO ako jedáleň plná chuti!
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM