Ľubomír Hudačko Správy

V uliciach Prešova prebehol policajný TEST: Zaujímavé výsledky, ako obstáli vodiči v našom meste!

V uliciach Prešova prebehol zaujímavý policajný test. Muži zákona sa zamerali na motoristov. Test priniesol zaujímavé výsledky. Veď si ich pozrite...

Ilustračný obrázok k článku V uliciach Prešova prebehol policajný TEST: Zaujímavé výsledky, ako obstáli vodiči v našom meste!
Zdroj: TASR

Polícia si v rôznych mestách Slovenska posvietila na vodičov, stalo sa tak aj v Prešove. Zisťovala, ako sledujú chodcov na cestách a či vnímajú hlavne nevidiacich ľudí. Výsledky tohtoročnej celoslovenskej dopravno-osvetovej akcie ukázali, aké percento vodičov nezastavilo nevidiacim chodcom.

Deň bielej palice, ako ho muži zákona nazvali, vyhodnotili a zisťovali ako sú na tom jednotlivé kraje. Ten náš napokon skončil ako piaty najzodpovednejší.

Test prebehol na priechodoch pre chodcov vo vybraných mestách, priechodoch a hodinách. V našom kraji 990 vodičov zastavilo nevidiacemu figurantovi na priechodoch pre chodcov. Ale 171 motoristov tak neučinilo.

Pozrite si v tabuľke ako dopadol samotný Prešov i okolité mestá

Mesto Autá nezastavili Autá zastavili Celkový počet áut
Prešov – Gen. Svobodu 16 232 248
Prešov – Nábrežná 56 99 155
Poprad 37 64 101
Levoča 25 98 123
Vranov nad Topľou 9 181 190

Najmenej zodpovední vodiči sú podľa výsledkov v Banskobystrickom kraji (20,75 %) a najzodpovednejší vodiči sú v Nitrianskom kraji (7,65 %). Zaujímavosťou je, že po prvý raz v histórii akcie, sa neslávne prvenstvo neušlo bratislavským vodičom (14,90%).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM