Ľubomír Hudačko Správy

V Prešovskom okrese vyčíňa mumps: Toto sú lokality, kde sa vyskytli nové prípady!

V našom kraji vyčíňa chrípka a v Prešovskom okrese dokonca aj mumps. Ten sa rozšíril u očkovaných aj neočkovaných detí. V ktorých lokalitách boli nové prípady tohto nepríjemného ochorenia zaznamenané?

Ilustračný obrázok k článku V Prešovskom okrese vyčíňa mumps: Toto sú lokality, kde sa vyskytli nové prípady!
Zdroj: TASR

V okrese Prešov sa mumps rozšíril u očkovaných i neočkovaných detí, ktoré žijú v prostredí s nízkym hygienickým štandardom. Spolu 14 nových prípadov počas uplynulého týždňa bolo lokalizovaných v obciach Lesíček, Červenica, Rokycany a Tuhrina. Deti sú liečené ambulantne.

Pre chrípku zavreli 12 materských a 17 základných škôl, v nemocnici v Stropkove bol vydaný zákaz návštev.

Ako uvádza stránka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove, najviac škôl zavreli v okrese Stropkov, kde výchovno-vzdelávací proces prerušili v dvoch materských a siedmich základných školách. Nasleduje okres Vranov nad Topľou, kde sú zavreté po tri materské i základné školy, vo Svidníckom okrese sa prestalo učiť v dvoch materských a troch základných školách.

Najvyššia chorobnosť je zaznamenaná u detí do päť rokov. Úmrtie na chrípku hlásené nebolo. Mumps vyčíňa aj vo Vranovskom okrese. RÚVZ Vranov nad Topľou i Prešov tak hlásia zvýšený výskyt ochorení parotitída, teda mumps. Vo Vranovskom okrese zaznamenali počas minulého týždňa 17 nových ochorení, v obci Banské tri nové prípady a v obci Vechec ich je 14. Spolu je v oboch obciach už 58 prípadov tohto ochorenia.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM