Ľubomír Hudačko Iné športy

V Prešove zavládol smútok: Hádzanári do Ligy majstrov nepostúpili :(

Hádzanári úradujúceho slovenského majstra Tatran Prešov prehrali v nedeľu vo finále turnaja 2. skupiny predkola Ligy majstrov s bieloruským tímom Dinamo Minsk 27:29. Zahrajú si tak "len" v európskej súťaži číslo dva - Pohári EHF.

Ilustračný obrázok k článku V Prešove zavládol smútok: Hádzanári do Ligy majstrov nepostúpili :(

Prešovčania vyhrávali v prvom dejstve iba na jeho začiatku po góle Guzyho – 0:1. Bieloruský tím dvoma gólmi otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech a v 16. minúte po presnom zásahu Ninčeviča už viedol 7:5. Zeleno-bielym sa manko podarilo zmazať v 23. minúte, keď sa pred bieloruskou bránou presadil Tomáš Urban. Vzápätí mal Tatran i dobré príležitosti na skórovanie, ale Bogdanov podržal svoj tím. Do konca úvodnej tridsaťminútovky Prešov doháňal jednogólové manko na súpera. V záverečnej minúte síce vyrovnal na 13:13 Krištopans, no s klaksónom skóroval na opačnej strane Bombač – 14:13.

Manko v závere nedohnali

Za stavu 15:14 sa hráčom Tatrana podarila trojgólová šnúra, keď sa presadil Rábek, po ňom Petro a znova Rábek – 15:17. Minsk v 40. minúte vyrovnal zásluhou Rutenku (18:18) a o päť minút neskôr už vyhrával po premenenej sedmičke Doborača 21:19. Prešovčania sa dopustili viacerých chýb, tie zužitkoval Šelmenko a zvýšil už na 24:21. Záver duelu už bieloruské družstvo malo vo svojej réžii (29:23) a zaslúžene zvíťazilo 29:27. Skóre stretnutia uzavrel premenenou sedmičkou Tomáš Urban a na prešovskej lavičke zavládol obrovský smútok.

Igor Rapovec, tréner Dinama Minsk: „Bol to veľmi ťažký zápas. V každom prípade bol môj tím lepší. Dodržiaval všetky taktické pokyny aj napriek tomu, že Tatran Prešov je veľmi silný tím a hlavne rýchly.“

Peter Hatalčík, tréner Tatrana Prešov: „Gratulujem súperovi k postupu. Myslím, že sme videli zaujímavý zápas s dramatickými momentmi. Príčina prehry tkvela v tom, že sme nepremenili to čo zvyčajne áno, teda sedemmetrové hody a protiútoky. Príčinou bolo i to, že sme takmer štvrtinu zápasu hrali v oslabení.“

Andrej Petro, pivot Tatrana: „Veľmi nás to mrzí, pretože sme tomuto jednému zápasu podriadili celú prípravu. Urobili sme všetko preto, aby sme postúpili do LM, žiaľ v zlomových momentoch sme zahrali zbrklo, čo nás stálo veľa síl.“

Predkolo LM, 2. skupina: finále: Dinamo Minsk – Tatran Prešov 29:27 (14:13) Najviac gólov Minsk: Doborač 7/3, Šelmenko 6 – zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa – Rábek 3, Hruščák, Hrstka 1/1, Krištopans 6, Sadovij 1, Radčenko 2, Tumidalský, T. Urban 7/2, Číp, Guzy 1, Pejovič 2, Krzysztofik, Antl, Petro 4. Rozhodovali: Lorente, Serradilla (obaja Šp.), vylúčení: 4:7, 7m hody: 5/4–5/3, 3052 divákov.

Výsledok druhého stretnutia o 3. miesto: AEK Atény – Besiktas JK Istanbul 34:30 (21:14)