V Prešove vznikne nová ulica: Bude sa volať Pri majáku

V Prešove pribudne nová ulica s názvom Pri majáku, ktorá vzniká v mestskej časti Solivar. Návrh VZN mesta o určení názvu ulice schválili mestskí poslanci.

Ilustračný obrázok k článku V Prešove vznikne nová ulica: Bude sa volať Pri majáku
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Novovybudovaná ulica v tvare písmena T je napojená na Kysuckú ulicu v úseku medzi ulicami Bencúrova a Čajkovského. Názov navrhli obyvatelia tejto lokality, ktorí v nej bývajú alebo sa tam chystajú presťahovať. Maják na blízkom kúpalisku je poznávacím bodom pre túto lokalitu.

Poslanci z dnešného rokovania stiahli návrh na rozpočtové opatrenie, v ktorom mali zvýšiť tohtoročný rozpočet v príjmovej aj výdavkovej časti o sumu 92 300 eur na celkovú sumu 77,4 milióna eur. Predložil ho viceprimátor mesta Štefan Kužma (SDKÚ-DS) po konzultácii s poslancami. Tento bod opäť zaradia na júnové zastupiteľstvo.

Na návrh poslanca Štefana Hermanovského (KDH) poslanci odsúhlasili, že dnes nebudú rokovať dlhšie ako do 20.00 h. V prípade, že nestihnú prerokovať celý program, schôdza bude pokračovať nasledujúci deň od 8.00 h bez nároku na odmenu pre poslancov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame